No tohle! Šokující milostné tradice z celého světa

No tohle! Šokující milostné tradice z celého světa

Na celém světě existuje nespočet kultur, jejichž tradice se od sebe často liší. Nejvíce nás dokážou šokovat ty milostné. Na rozdíl od naší kultury, kterou utvářelo přísné křesťanství, se africké, či asijské kultury s puritánstvím rozhodně hlavu nedělají. Připravili jsme pro vás osmičku milostných tradic z celého světa, které vás dozajista překvapí.

I my sami žijeme v určité kultuře, pro které jsou některé věci běžné a jiné jsou zas naopak tabu. A není divu - křesťanství, ktreré mělo na naše tradice zásadní vliv, bylo ohledně milostného života dost striktní. S tím si však domorodé kmeny v Africe, Austrálii nebo v Ásii lámat hlavu nemusely.

Zatímco pro nás je nemyslitelné, že by děti měly žít sexuálním životem, v některých domorodých kmenech je to považováno za samozřejmé a nikdo se nad tím nepohoršuje. Je to naopak považováno za zcela žádoucí - úmrtnost je poměrně vysoká a čím více dětí žena za život porodí, tím pro kmen lépe.

Stejně tak se dozvíte, že na světě existuje místo, kde se několik mužů může oženit s jednou ženou. A důvod? Ten je zcela prostý a založen čistě na rozumové úvaze. Proč rozdělovat majetek mezi syny, když se mohou všichni oženit s jednou ženou a jmění tak může zůstat v rodině?

Věděli jste také o tom, že se pořádá festival, na kterém si ženy mohou vybírat muže? A co je zajímavé - pokud nejsou se svým "starým" spokojené, mohou ho tu klidně zanechat a vyměnit za "nového. 

Toto a mnoho dalších zajímavostí vám představíme v dnešním videu. Dívejte se!

A co si myslíte vy? Myslíte, že by některá z těchto tradic obstála i u nás? Napište nám do komentářů váš názor.

Autor:
Publikováno: 3. 9. 2018 10:06 Nahlásit obsah