Opravdu Einstein propadl z matematiky? O těchto věcech vám ve škole neřekli

Opravdu Einstein propadl z matematiky? O těchto věcech vám ve škole neřekli

Škola je místo, ze které si většinou odnášíme poměrně slušnou zásobu znalostí. Často se však stává, že studenti vezmou informaci z učebnice jako neotřesitelný fakt a dále už o ní nepřemýšlejí. Až mnohem později pak zjistí, že pravda může být maličko jiná. Stále si myslíte, že žárovku vynalezl Edison? Tak to vás asi vyvedeme z omylu.

Nejprve je nutné podotknout, že si určitě nemyslíme, že by cílem učitelů a učebnic bylo podávat nám špatné informace. Učitelé i učebnice se svým studentům snaží předávat znalosti tak, aby byly co nejlépe srozumitelné a aby si je žáci pokud možno zapamatovali. A právě díky tomu se může stát, že přednášející některé informace zkreslí nebo nevysvětlí okolnosti, které by mohly určitou událost házet do zcela nového světla. A nesmíme také zapomenou na fakt, že vědci a odborníci nelení a stále přicházejí s novými objevy a poznatky, kterým však chvilku trvá, než se do povědomí veřejnosti a učebnic probojují.

Tak třeba takový Alexander Graham Bell a Thomas Alva Edison. Tito pánové byli dlouhá léta považováni za vynálezce telefonu a žárovky. Je tomu ale skutečně tak, nebo prvenství objevu patří někomu jinému?

A co Albert Einstein? I přesto, že se jedná pravděpodobně o nejvýznačnějšího vědce všech dob, ani on se neubránil tvrzení, že prý kdysi propadnul z matematiky. Zakládá se informace na pravdě? Napovíme vám – Albert Einstein si z matematiky ani fyziky rozhodně neodnášel jedničky. Ale jak to bylo doopravdy?

Připravili jsme pro vás video, ve kterém se podíváme na zoubek rovnou deseti různým faktům a informacím, které uvedeme na pravou míru.

Autor:
Publikováno: 11. 9. 2018 18:00 Nahlásit obsah