Otázka z autoškoly: Víte, kdo projede křižovatkou jako poslední?

Otázka z autoškoly: Víte, kdo projede křižovatkou jako poslední? Zdroj: Shutterstock.com

Křižovatky v testech autoškoly mívají nejvíce bodů, avšak ne každý je ovládá, což se dokonale odráží na silničním provozu a na míře nehodovosti. Proto si i dnes vyzkoušíme, jak zdatní jste motoristé a zda byste si lekce autoškoly neměli raději znovu zopakovat.

Na následujícím obrázku uvidíte naprosto klasickou křižovatku, se kterou se můžete v praxi běžně setkat. I tak ale někteří řidiči nemají vůbec tušení, v jakém pořadí by křižovatkou projeli a komu mají či nemají dát přednost. Zkuste se tedy na tuto křižovatku důkladně podívat a odpovězte na otázku – který automobil projede křižovatkou jako poslední?

Zdroj: autoskola-testy.cz Modré nákladní auto do křižovatky přijíždí z hlavní silnice, a ačkoliv směřuje svou jízdu rovně, tudíž na vedlejší silnici, projede křižovatkou jako první. V tuto chvíli na křižovatce zůstávají dvě auta, žluté a to vaše. Na řadu přichází přednost zprava, což znamená, že jako druhý pojedete vy a jako poslední žluté auto.

Mnoho řidičů totiž zapomíná na pravidlo zprava, i když se pohybují na označené křižovatce. Jestliže jste tedy odpověděli správně, gratulujeme. Pokud však vaše odpověď byla mylná, tuto problematiku byste si měli více nastudovat, než se stane neštěstí, jehož viníkem budete právě vy.

Autor:
Publikováno: 8. 10. 2018 13:49 Nahlásit obsah