Pět slavných kouzelnických triků odhaleno. V čem tkví jejich tajemství?

Pět slavných kouzelnických triků odhaleno. V čem tkví jejich tajemství? Zdroj: Shutterstock.com

Magie, triky a kouzla – to jsou věci, které přitahují děti i dospělé jako magnet. Ačkoliv některé vypadají zcela reálně, jedná se pouze o iluzi, která dokáže naši mysl pěkně zamotat.

Ve skutečnosti jsou tyto triky velmi jednoduché, avšak říká se, že jejich řešení zná pouze jeden člověk z 25 000 lidí. V následujícím článku si proto ukážeme, jak se tyhle slavné magické triky provádí.

Holubice

Zdroj: brightside.me Tento trik zná snad každý, kouzelníkovi se najednou z hořícího pírka objeví holubice, která odletí. Kdekdo by si mohl myslet, že tohle být trik nemůže, to je ovšem omyl. Peříčko, které kouzelník před zapálením ukazuje, je ve skutečnosti kousek speciálního papíru. Tento papír, jinak nazývaný nitrocelulóza, se při kouzlení běžně používá a má za úkol zmást publikum. Když peříčko začne hořet a publikům se soustředí na oheň, kouzelník z rukávu vytáhne holubici.

Karty

Zdroj: brightside.me Taky jeden velmi oblíbený trik. Kouzelník svého dobrovolníka z publika požádá o vybrání jedné karty, kterou následně zamíchá opět do balíčku. Následně kouzelník udělá pár dramatických pohybů a tato karta se dobrovolníkovi zjeví ve dlani. Řešení tohoto triku je jednoduché – když kouzelník onu kartu vrací zpět do balíčku, vloží ji tam i s malou podložkou, která kartu lehce vysune.

Telefon

Zdroj: brightside.me Jak se mohl tak velký mobilní telefon dostat do láhve, aniž by ji rozbil? V tomto případě většinou kouzelník pracuje s plastovou láhví. Svým divákům ukazuje, že je to naprosto obyčejná láhev a následně je vyzve k tomu, aby mu někdo z nich nadiktoval své číslo. Napočítá do tří a telefon se objeví v láhvi. Tento trik je již o něco složitější, chce to dokonalé vybavení kouzelníka a manuální zručnost. Musí totiž pomocí speciální čepele láhev přeříznout a telefon do ní vložit a to vše během krátkého okamžiku.

iPhone

Zdroj: brightside.me Mnoho kouzelníků začalo tento trik provádět a mezi lidmi je velmi oblíbený. Jedná se o to, že si vyžádají od někoho z publika iPhone, který mu následně před jeho zraky zkroutí. Ovšem ani v tomto případě není nic tak, jak se může zdát. Kouzelník před zkroucením vloží mobil do speciálního obalu, takže poté se k majiteli vrací zcela nepoškozený.

Zeď

Zdroj: brightside.me Na jevišti se nachází stěna, kterou kouzelník prezentuje zcela uvěřitelně. Kouzelník k ní přistoupí s úmyslem skrz ni projít. Jeho asistent ho následně zakryje speciální plachtou na kolečkách a ta stejná konstrukce se nachází i na druhé straně zdi. Jak to kouzelník udělá? Pod pódiem se nachází speciální tunel ve tvaru písmene V, proto kouzelníkovi stačí opravdu jen pár vteřin k tomu, aby vše vypadalo, že skrz stěnu přešel.

Autor:
Publikováno: 17. 7. 2018 11:03 Nahlásit obsah