Pokud máte IQ větší než 130, tyto hádanky vyřešíte snadno. Troufnete si na ně?

Pokud máte IQ větší než 130, tyto hádanky vyřešíte snadno. Troufnete si na ně? Zdroj: brightside.me

Proto, abychom zjistili, jak je kdo chytrý, dělají se nejrůznější IQ testy. Dnes si však vyzkoušíme test, ve kterém budete muset vyřešit tři detektivní případy, které odhalí, zda jste skutečně všímavý a bystrý člověk. Podle všeho dokáže tyto případy rozluštit jen člověk, který má IQ nad 130. Tak co, zvládnete to?

Pozorně si přečtěte celý příběh a prohlédněte si i obrázek, který k němu náleží. Pokud si nebudete vědět rady, pod obrázkem v závorce najdete řešení.

První případ – Útěk z vězení

Jack je zavřený v cele, ve které je pouze podlaha z hlíny a jedno okno umístěné tak vysoko, aby se k němu nemohl dostat. V cele se kromě jedné lopaty nenachází vůbec nic. Venku je horko a sucho a Jack nedostal najíst ani napít. Na to, aby utekl z vězení, má pouze dva dny. Pokud neuteče, bohužel zemře.

Mějte však na paměti to, že vykopat k útěku tunel nemůže. Tunel by mu zabral více než dva dny. Jak tedy jinak může Jack z tohoto vězení utéct?

Zdroj: brightside.me (Řešení: Jack může pro svůj útěk využít lopatu, se kterou vykope hroudu hlíny, která bude umístěna pod oknem. Následně na ni vyleze a dostane se ven oknem.)

strana 1 / 3
Autor:
Publikováno: 27. 12. 2017 15:09 Nahlásit obsah