Procházka po pláži se změnila v záchrannou akci poté, co rodina pomohla uvízlé chobotnici. Druhý den však nevěřili vlastním očím!

Dovolená u Rudého moře celé rodině změnila pohled na živočichy žijící v moři. Jednoho dne si při procházce po pláži všimli chobotnice, která uvízla na břehu. Pomohli jí dostat se zpět do moře, avšak na druhý den se na pláž opět vrátila. V úžasu sledovali, jak se jim chobotnice za svou záchranu odvděčila.

Podle vědců jsou chobotnice nejinteligentnější zvířata na světě. Na základě pozorování vědci z Scientific  American zjistili, že chobotnice dokážou rozeznávat lidi nebo zvířata, se kterými se již potkaly. To se potvrdilo, protože naši rodinu překvapila zachráněná chobotnice tím, že k nim doplavala a dělala jim společnost po zbytek jejich dovolené. Rodinu toto chování doslova ohromilo a na základě této události se rozhodli, že již pokrmy připravené z chobotnice nikdy jíst nebudou.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 4. 11. 2017 19:26 Nahlásit obsah
Loading...