Řidičky a řidiči, máme pro vás jednoduchou hádanku. Víte, kdo projede křižovatkou jako první?

Řidičky a řidiči, máme pro vás jednoduchou hádanku. Víte, kdo projede křižovatkou jako první? Zdroj: Shutterstock.com

Křižovatky - to je stále diskutované téma a jen málo z nás ví s téměř 100% jistotou, které auto projede křižovatku jako první. Všichni jsme chodili do autoškoly a učili se všechny možné situace, ale ruku na srdce, víte jistě, jak je to správně?

Jedná se o klasickou křižovatku ve tvaru “T”, tudíž téměř učebnicový typ. Jak říká pan Jiří Macháček, dlouholetý učitel z autoškoly: “Spoustu lidí mate přerušovaná čára nebo řeší, že tady má přednost úplně každý, takže poté jsou přesvědčeni, že jako první odjede z křižovatky ten, který přijel první. I když to zní téměř logicky a třeba v Americe je to zcela běžné, tak u nás v Evropě platí pravidlo pravé ruky. Řešení je proto jednoznačné a jenom jedno správné!

Zdroj: aktualne-noviny.sk Takže, jako první vjede do křižovatky červené auto, které následně dává přednost zelenému. V ten okamžik však nemá řidič modrého auta žádný vůz po své pravici před křižovatkou a tak jede jako první. Poté projede zelené a na konec projíždí červené, které celý manévr zahájilo. Tak zjednodušeně, první projede celou křižovatku modré, potom zelené a jako poslední červené auto.”

Tak, jak jste vyřešili situaci s křižovatkou vy? Doufáme, že úplně stejně a také správně.

Autor:
Publikováno: 9. 10. 2018 10:21 Nahlásit obsah