Ta nejdrsnější pravidla, která musejí děti v britské královské rodině dodržovat

Ta nejdrsnější pravidla, která musejí děti v britské královské rodině dodržovat Zdroj: hellomagazine.com

Při sledování britské královské rodiny nejeden z nás zatoužil být na jejich místě alespoň na malou chvíli. Kolem této rodiny byl v posledních dnech velký rozruch především kvůli svatbě Meghan a prince Harryho. Nás však dnes budou více zajímat královské děti, nežli dospělí.

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaký život nejspíš mají děti z britské královské rodiny? Ačkoliv tyto děti mohou mít vše, na co si jen ukážou, a je jim splněno každičké přání, nic není tak růžové, jak se na první pohled může zdát. Cenou za to, že žijí téměř pohádkový život je přísná etiketa a pravidla, která tato děti musí stůj co stůj dodržovat.

Zajímá vás, která pravidla to jsou? V tom případě jsme si pro vás připravili těch sedm nejstriktnějších, které se musejí v britské královské rodině dodržovat.

Porod

Začneme od první chvíle, kdy tato dítka spatří světlo světa. Všichni lékaři, co mají s porodem královského potomka co do činění, musejí podepsat smlouvu o mlčenlivosti. Při porodech vévodkyně Kate u porodu byli přítomni dva lékaři, tři porodní asistentky, tři anesteziologové, čtyři chirurgové, dva speciální asistenti a čtyři pediatři. Téměř bezprostředně po porodu následuje veřejné oznámení o narození miminka, na které pochopitelně čeká již nedočkavý dav lidí.

Postoj

Jak už to u dětí bývá, umějí být pěkně neposedné a když musejí nějakou chvíli stát, jejich ruce a nohy jsou najednou úplně všude. Jenže v případě dětí z královské rodiny je to značně nepřípustné. To, jak tyto děti sedí či stojí, je součást velmi přísné etikety, kterou musejí dodržovat.

Přezdívky

Většina rodičů své děti oslovuje nejrůznějšími přezdívkami od těch neurčitých, jako je miláčku nebo zlatíčko, až po zkomoleniny jejich jména. To však královské děti nikdy nezažijí, protože je povinností oslovovat je celým jménem. Rodiče pravděpodobně nemusejí zdlouhavě říkat celé jméno, pouze to křestní.

Zdroj: rediff.com

Jídlo

Některé děti se umějí ve svém jídle nimrat i několik desítek minut, to by ovšem zde neprošlo. Když totiž královna vloží do úst své poslední sousto, nikdo jiný se svého jídla již nesmí dotknout, dětí nevyjímaje. Docela kruté, že?

Nehty

Tento bod se týká především malé princezny Charlotte, která stejně jako většina holčiček by později jistě ráda vyzkoušela barevné laky na nehty. V tomto má však bohužel smůlu. Přísně nastavená pravidla nedovolují dlouhé nehty a už vůbec ne křiklavé či výrazné laky na nehty. Nehty musejí být krátké s tělovým odstínem laku.

Dress code

Všimli jste si někdy toho, že princ George na sobě nikdy neměl dlouhé kalhoty? Není to žádná náhoda, ale předem stanovený dress code. Až do svých osmi let bude muset nosit jen šortky – je to totiž znak toho, že pochází z urozené rodiny.

Stolní hry

A nyní to nejzajímavější pravidlo nakonec. Ačkoliv se stolní hry v královské rodině pochopitelně hrát mohou, Monopoly mezi ně rozhodně nepatří. Důvod je však velmi jednoduchý. Přestože bychom důvod hledali v politice, businessu a penězích, je to úplně jinak. Členové královské rodiny se u této hry tolik hádali, že byla definitivně zakázána.

Autor:
Publikováno: 5. 6. 2018 08:00 Nahlásit obsah
Loading...