Tohle je noční můrou každého rodiče: Podívejte se, jak do 3 minut ochránit dítě před udušením!

Určitě mi dáte za pravdu, že mezi nejhorší zážitky, které můžete v životě zažít je ocitnout se v situaci, v které se vaše dítě dusí a vy mu nedokážete pomoci. Často se stává, že malé děti spolknou všechno co mají po ruce. Jde o nebezpečnou situaci, která může způsobit udušení.

A jak v této situaci zareagovat? My jsme si pro vás dnes připravili článek, který vám pomůže v této situaci nespanikařit a svoje dítě zachránit.

1) Analyzujte situaci

Pokud dítě vydává nezvyklé zvuky, jako kašlání nebo lapání po dechu, může to být zapříčiněno cizým předmětem, který vašemu dítěti uvázl v dýchací trubici.

Pokud je vaše dítě ticho, zatímco má otevřená ústa a jeho tvářička začíná pomalinku červenat až fialovět, znamená to, že dýchání je znemožněno a dítě potřebuje okamžitou pomoc.

Pokud dítě hlasitě pláče a kašel je opravdu těžký, může cizí předmět odstranit i samo postupným vykašláváním s vaší pomocí.

2) Pokuste se eliminovat cizí předmět z dýchacích cest

Jediným postupem, jak svému dítěti neublížit a zdárně z něj odstranit vdechnutý předmět je bouchat mu na zádíčka. Dítě položte na své předloktí tak, aby jeho bříško bylo na našem předloktí, a rukou mu chytíte čelist. Hlavička dítěte by měla být položena níže, než je jeho tělíčko. V tomto držení dítě 5-krát udeřte mezi lopatky. Nebojte se vyvinout trochu síly. Nic se mu v této poloze nemůže stát.

Druhým postupem, jak dítěti pomoci tento předmět vyvrátit, je otočit jej hrudníkem k vám ve stejné poloze jako u předešlého způsobu. Dítěti 4-krát promáčkneme prostor na hrudníku mezi bradavkami. Celý tento proces opakujte, dokud se cizí předmět nedostane z dýchacích cest.

3) Pokud nic nepomáhá, musíme vyzkoušet umělé dýchání

S prohlédnutím přiloženého videa vám bude určitě vše jasné a budete moci v kritických situacích svému ditěti pomoci.

 

Jaké jsou vaše dojmy, když se díváte na toto video? Rádi bychom to od vás slyšeli, tak nám je napište do komentářů níže. A pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku! 

 

Autor:
Publikováno: 30. 9. 2016 11:58 Nahlásit obsah
Témata: Zábava Video