Tyto virální fotky navždy změnily internet!

Tyto virální fotky navždy změnily internet! Zdroj: Brightside.me

Každý den jsou na internet nahrávány miliony nových fotek - od běžných uživatelů, celebrit i profesionálních fotografů. Ty nejpopulárnější fotky se šíří internetem doslova jako lavina. Stávají se z nich tzv. meme, lidé je komentují, mluví o nich a aktivně je sdílí. Shromáždili jsme nejvirálnější fotky za posledních pár let. Poznáte je všechny?

Nejpohlednější kriminálník světa

Zdroj: Brightside.me Seznamte se: Tohle je Američan Jeremy Meeks, jehož fotka ze zatčení se v roce 2014 masově šířila napříč celým internetem. "Ukradne vám srdce i váš DVD přehráč," asi takové reakce jste tehdy mohli slyšet z internetové komunity. 

Díky této fotce však Jeremy rozjel slibnou kariéru. Ještě než mu skončil 27měsíční pobyt za mřížemi, už měl podepsanou smlouvu s modelingovou agenturou. A jako model se živí i doteď.

Slavná virální fotka, která je metaforou všeho

Zdroj: Brightside.me Jako meme můžeme označit i slavnou virální fotku španělského fotografa Antonia Guillema. Fotograf dal snímku přesně tento název: "Nelojální muž jde se svou přítelkyní a přitom se ohromeně dívá na jinou svůdnou dívku". Na fotce tak vidíme mladého muže, kterak se otáčí za jinou ženou a jeho přítelkyně se tímto jeho počínáním cítí šokována a zrazena.

Asi jste se na internetu setkali s tím, že tato fotka začala být masově používána také jako metafora, a to prakticky všeho. 

Oscarové selfíčko

Zdroj: Brightside.me Tato fotka je nejpopulárnějším selfíčkem posledních několika let. Moderátorka Ellen DeGeneres se v roce 2014 na Oscarech vyfotila s hloučkem celebrit těch nejzvučnějších jmen. Když selfíčko zveřejnila na Twitteru, rázem zbořila internet - selfie prakticky přes noc sdílely více než 2 miliony uživatelů této sociální sítě.

Šaty, které rozdělily internet

Zdroj: Brightside.me Šaty nepotřebují krásnou majitelku, aby se staly celosvětově slavnými. Důkazem je tato virální fotka šatů, které v roce 2015 prakticky rozdělily internet. Taky jste na Facebooku řešili, nebo se dokonce s ostatními přeli, zda šaty na fotce mají bílo-zlatou, či černo-modrou barvu?

Kojící Gisel Bündchen

Zdroj: Brightside.me Modelka Gisel Bündchen zveřejnila v roce 2013 fotku, na níž kojí svou roční dceru Vivian. Přitom ji líčí vizážista, češe kadeřník a manikérka jí upravuje nehty. Tímto snímkem Gisele podpořila kojení na veřejnosti a zároveň chtěla ukázat, že za jejím dokonalým vzhledem modelky-matky, který spousta žen tak obdivuje, stojí celý tým profesionálů.

Grumpy cat

Zdroj: Brightside.me Ve skutečnosti se jmenuje Tatarka, celý svět ji však zná jako Grumpy cat (tj. Mrzutá kočka). Na počátku slávy této kočičí celebrity stála právě její fotka, která se v roce 2012 začala masově šířit internetem. I když Crumpy cat na první pohled vypadá mrzutě a naštvaně, ve skutečnosti je prý velmi milá a přítulná. Bodejť by ne, od doby, co se narodila, pomohla své majitelce vydělat už miliony.

Autor:
Publikováno: 30. 3. 2018 07:00 Nahlásit obsah