V Austrálii našli údajně největšího pavouka současnosti: toho potkat nechcete

V Austrálii našli údajně největšího pavouka současnosti: toho potkat nechcete Zdroj: Facebook/Bernyard Betty's Rescue

Kdo se bojí, nesmí do lesa. Zářným příkladem tohoto rčení je Austrálie. Ta totiž patří mezi země s největší koncentrací smrtelně nebezpečných zvířat. I tamní obyvatele stále dokáže překvapit rozmanitost jejich přírody.

V australském Queenslandu byl totiž nalezen snad největší pavouk, jakého můžete momentálně na naší planetě spatřit. Pro většinu frustrace, pro jiné zase senzace. Každopádně tenhle objev si zaslouží řádný obdiv.

Všimli si ho pracovníci ze zvířecí farmy Barnyard Betty's Rescue, kteří ho odchytili, protože pavouk byl zraněn. Pojmenovali ho Charlotte a zjistili, že pavouk patří do čeledi maloočkovitých (huntsman spiders). "Byl naprosto nádherný a vůbec nepůsobil agresivně, chtěl se jen najíst hmyzu," nechali se slyšet pracovníci farmy.

Zdroj: Facebook/Bernyard Betty's Rescue Poté, co byl vyléčen, ho opět vypustili do volné přírody. Zvířecí záchranáři předpokládají, že se pavoukovi bude dařit dobře. Člověka nemůže ohrozit na životě, není jedovatý. Jeho kousnutí by vás však určitě nepotěšilo.

Autor:
Publikováno: 25. 7. 2018 09:30 Nahlásit obsah