Využijte čajové sáčky tak, jak byste si dřív asi ani netroufly

Využijte čajové sáčky tak, jak byste si dřív asi ani netroufly

Máte rádi čaj? Potom vás jistě potěší informace, že kromě přípravy oblíbeného nápoje můžete využít čajové sáčky i jinak. Černý čaj totiž obsahuje látky, zvané taniny, které mají antioxidační a antimikrobiální účinky. Kde všude můžete čajové sáčky využít?

1. Krájení cibule nese veliké riziko v tom, že zbytek dne se cibulového odéru na rukou nezbavíte. Když si však umyjete ruce mokrými čajovými sáčky, máte po problému.

2. Ani použité čajové sáčky nemusí přijít vniveč. Zalijte je znovu horkou vodou a po vychladnutí tímto čajíčkem zalijte rostliny. Uchráníte je před plísněmi a infekcemi.

3. Trpíte při drbání zaschlých hrnců a talířů? Dejte je odmočit společně s jedním či dvěma čajovými sáčky. Špína půjde dolů mnohem lépe.

4. Stres a nedostatek spánku se často projevuje v nevzhledných kruzích a váčcích pod očima. Namočte dva čajové sáčky do studené vody a přiložte si je na pár minut na oči. Po váčcích nebude ani památky.

5. Trápí vás lupy? Krátce vylouhujte ve vroucí vodě několik sáčků s čajem, nechte vychladnout a tímto čajem si následně opláchněte vlasy. Vaše vlasy budou nejen bez lupů ale i krásně lesklé.

6. Čajové sáčky vám pomohou bojovat i proti zápachu v botách. Dejte jich pár (suchých) do bot. Stačí pár hodin a vaše botky budou vonět jako nové.

7. Zkuste přihodit čajové sáčky mez vařící se těstoviny. Dodáte jim chuť.

8. Odteď už nebudete muset používat žádné rozprašovače vzduchu. Kápněte pár kapek esenciálních olejů na suché čajové sáčky a ty následně rozmístěte po domě.

Autor:
Publikováno: 26. 4. 2018 13:00 Nahlásit obsah