Zbavte se do měsíce jizev na vašem těle! Poradíme vám jednoduchým trikem.

Nejprve vám však musíme položit jednu jednoduchou otázku. Víte, co to vlastně taková jizva je? Jizva je menší označení na těle, které vám zůstavá až do smrti. Zanechá ji úraz nebo jiné poranění, poté co dojde k zahojení.

Všichni víme, že jizvy jsou poměrně častým jevem, který nám zůstane, když dojde k narušení naší kůže. Mohou se vyskytovat na povrchu těla, kde jsou viditelné, tak i uvnitř těla, kde si jejich existenci někdy neuvědomujeme. Stává se to například po operacích.

Jak se vlastně jizvy vytvářejí

Když dojde k poranění, naše kůže v daném místě začne produkovat větší množství kolagenu. Kolagen se postupně hromadí v místě poranění, pomáhá roztržené tkáně zacelit, posílit a celkově urychlit proces hojení.

Během 3 měsíců hojení pokračuje jeho tvorba a také se do dané oblasti zvyšuje prokrvení. Výsledkem je, že jizva nejen zacelí původní poranění, ale vystoupí nad povrch kůže a zčervená. Postupem času však množství kolagenu ochabí a jizva se stává menší, hladší a méně červenou. 

Příčiny a omyly, které si lidé o jizvách myslí

Jizvy na pokožce nemusí zanechat jen poranění či operace. Může to být třeba akné či plané neštovice. Jizvy mohou být způsobovány opravdu širokou paletou faktorů.

Mnozí lidé si mylně myslí, že nejlepším způsobem jak se jizev zbavit je odstanit je pomocí laseru. Laser sice viditelnost jizev sníží, ale tuto proceduru provází citelná bolest, a ne vždy se jizva po zákroku zmenší. My vám dnes poradíme, jak nezoufat nad menšími či velkými jizvami na vašem těle. Poradíme vám, jak si doma vyrobit opravdový zázrak!

 

Domácí krém na jizvy

Pokud jste fanouškem alternativního léčení a nejste moc nakloněni medikamentům farmaceutického průmyslu, pak vám chceme doporučit tento jednoduchý a účinný krém.

 

Stačí jen pár ingrediencí:

  • 0,5 dcl kávového másla
  • 0,5 dcl olivového oleje
  • 1 polévkovou lžíci medu
  • 4 kapky esenciálního levandulového oleje

 

Příprava krému na jizvy:

1. Vložte kakaové máslo do hrnce nebo na pánev a na mírném ohni ho roztavte. Hned na to vypněte plyn, nechceme totiž, aby se příliš zahřálo, jinak by mohlo ztratit své léčivé účinky.

2. Pak přidejte ostatní suroviny a vše dobře zamíchejte, dokud nezískáte homogenní směs.

3. Přelijte směs do uzavíratelné nádoby (například starého obalu od krému) a umístěte ji do ledničky na přibližně 20 minut.

4. Domácí krém na jizvy je připraven na aplikaci.

 

Užívání masti

Nejprve si očistěte místo na pokožce, kde máte jizvu. Pak na něj naneste tento domácí krém a oblast si chvíli jemně masírujte.

Pro dosažení nejlepšího výsledku provádějte tuto proceduru každý den 2 krát – ráno a večer.

Co na to říkáte, holky? Líbí se vám recept, který vám pomůže od nepříjemných jizev na těle? Pište nám do komentářů.

A pokud se vám video líbilo, nezapomeňte jej SDÍLET se svými přáteli na Facebooku! 

Autor:
Publikováno: 30. 9. 2016 13:22 Nahlásit obsah
Témata: Zábava Video