Zvířecí mutanti - 20 bizarně roztomilých potvůrek

Zvířecí mutanti - 20 bizarně roztomilých potvůrek

Nebojte, tento článek není o nebezpečných tvorech z okolí Černobylu ani o křížencích argentinské dogy a čivavy. Tito zvířecí mutanti vznikají pouze na počítačových obrazovkách. Některé manipulace jsou tak zdařilé, že kdybyste právě přistáli na Zemi, klidně byste jim uvěřili.

Ač by se to tak na první pohled mohlo zdát, není tento bizarní nápad výstřelkem dnešní znuděné doby. Podobné zvířecí mutanty si lidé vysnili mnohem dříve. Vybavme si ušlechtilé pegase a nebezpečné harpyje ze starých řeckých bájí, nebo středověké bazilišky, draky a hipogryfy.

Jako děti jste možná vlastnili kartičkové hry, jejichž účelem bylo přiřadit jednotlivé části těl na kartách k sobě tak, aby vzniklo určité zvířátko či pohádková postava. Už jako malé nás ale bavilo kartičky různě míchat a prohazovat, čímž vznikaly nejroztodivnější příšerky a mimo jiné i zvířecí mutanti podobní těm, které vytváří uživatel vystupující pod přezdívkou quebectango ve Photoshopu.

Kachna mourovatá

 

Na rozdíl od našich dětských výtvorů jsou však tito novodobí zvířecí mutanti tak propracovaní, že horko těžko poznáte, kde jeden živočich končí a druhý začíná. Projektu se zvířecími mutanty quebectango říká Digital Taxidermy a vystavuje je k pobavení všech na internet. Ty nejbláznivější nápady se tak stávají (alespoň virtuální) realitou a kříženec gorily a papouška může směle vzlétnout do povětří sociálních sítí a bavit spoustu fanoušků této záležitosti.

Populární hra Angry Birds dostává tímto obrázkem úplně nový rozměr...

strana 1 / 11
Autor:
Publikováno: 23. 7. 2014 00:00 Nahlásit obsah