12 neobvyklých způsobu využití koupelové soli! Zjistíte, že je to zázračný všelék!

12 neobvyklých způsobu využití koupelové soli! Zjistíte, že je to zázračný všelék!

Možná budete zaskočeni, k čemu všemu je dobrá koupelová sůl. Rozhodně ji nemusíte používat pouze do koupele. Sůl toho dokáže mnohem víc, například léčit, detoxikovat, dokonce prospěje i vašim květinám.

Bolavé svaly

Bolavým svalům můžete ulevit koupelí s koupelovou solí nebo koupelovou „pastou“. Jak na ni? Vezměte koupelovou sůl a smíchejte ji s horkou vodou. Touto pastou potřete bolavé svaly. Rázem ucítíte úlevu.  

Zažívání

Koupelová sůl dokáže pomoct se zažíváním. Eliminuje toxiny v těle, což zlepšuje celý trávicí trakt. Konkrétně by se dalo říci, že pomáhá například od bolesti žaludku a zlepší trávení.

Spáleniny od slunce

Po tisíce let se používá koupelová sůl proti spáleninám od slunce a následné úlevě od bolesti z těchto popálenin. Obsahuje totiž protizánětlivé účinky. Aby byl účinek co nejefektivnější, smíchejte dvě polévkové lžíce koupelnové soli s vodou ve spreji, poté aplikujte na postižená místa.

Třísky

Koupelovou sůl je vhodné použít i při vyndávání třísky. Nalijte teplou vodu do misky, přidejte sůl a do této směsi ponořte prst (či jiné třískou postižené místo). Sůl způsobí vytáhnutí cizího předmětu na povrch.

 

Obecné zdraví   

Je skvělým zdrojem hořčíku. Magnésium je v našem těle zodpovědné za regulaci krevního tlaku,  krevního cukru a pomáhá optimalizovat inzulín v těle. Proto přimíchejte do své vany dvě lžičky koupelové soli s jednou lžičkou jedlé sody, k provonění celé směsi přidejte esenciální olej. 

 

Suché rty

Zkuste zkombinovat koupelovou sůl s kokosovým olejem. Tento domácí balzám vám dopomůže k hladkým a hebkým rtům.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 23. 11. 2015 19:16 Nahlásit obsah