5 rad od profesionálů, jak se starat o pleť na horách

5 rad od profesionálů, jak se starat o pleť na horách Zdroj: Shutterstock.com

Horské sluníčko dává naší pleti zabrat úplně stejně jako to letní. Účinky paprsků jsou navíc několikanásobně zvýšeny díky sněhu, od nějž se odrážejí. Pokožka, zvláště ta citlivá, potřebuje dostatečnou péči.

Ochranný faktor

Až 80 % paprsků se odráží od sněhu. Vzhledem k tomu bychom neměli při lyžování zapomínat na krém s ochranným faktorem. Krém by měl být dobře roztíratelný, pro citlivou pokožku jsou vhodnější opalovací krémy s minerálními filtry, jako je dioxid titaničitý či oxid zinečnatý, které mají za úkol sluneční UV záření odrážet. Jejich tenký film tedy působí jako zrcadlo.

Některé krémy obsahují chemické filtry, které přeměňují škodlivé UV záření (především UVB) chemickou reakcí na neškodné teplo. „Nejlepší krémy jsou vyrobeny na bázi kombinace obou typů UV filtrů, chemické filtry však mohou v důsledku svého vstřebávání způsobovat alergické reakce. Minerální jsou naopak vhodnější pro citlivou pleť,“ míní MUDr. Helena Reisingerová, dermatoložka kliniky Mediestetik.

Krémujte

Na vhodný krém nesmíme zapomenout ani v zimě. O hydratačních krémech kolují informace, že tvoří v chladném počasí v pleti krystalky, díky nimž pak kůže praská. Záleží samozřejmě na typu krému i vaší pleti. Chybu neuděláte, pokud hydratační krém použijete minimálně půl hodiny předtím, než půjdete ven, nebo v případě citlivější pleti ho nanesete pouze na noc. Pokud venku vyloženě mrze, bude lepší, když takový krém necháte opravdu pouze na noční péči.

„Stejně jako v zimě vrstvíte oblečení, dopřejte vícevrstvou ochranu i pleti. Pod hydratační krém naneste ještě obličejové sérum, pleť se tím zpevní a navíc dochází k eliminaci jemných vrásek a rozšířených pórů a k celkovému rozjasnění pleti," radí newyorský dermatolog Joshua Zeichner.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 15. 2. 2017 11:33 Nahlásit obsah
Loading...