6 potravin, o kterých jste neměli tušení, že ničí vaše hormony a pokožku!

6 potravin, o kterých jste neměli tušení, že ničí vaše hormony a pokožku! Zdroj: Shutterstock.com

Tohle jistě zná každá žena – večer jdete spát s krásně hladkou pletí, ale ráno se probudíte a vaši tvář zdobí nevzhledné pupínky. Vy nechápete, kde se tam najednou vzaly, a máte pocit, jako kdyby se vám opět vracela puberta.

Nic si z toho ovšem nedělejte, stává se to i těm nejlepším z nás. A zejména těm, které trápí hormonální nerovnováha. Hormonální akné není totiž žádná legrace a je potřeba s ním něco udělat!

Hormonální akné je výsledkem vážné endokrinní nerovnováhy a u většiny žen se projevuje v polovině cyklu, tedy při ovulaci a neprodleně nějakou chvíli před menstruací.

Zdroj: Shutterstock.com Z hormonálního hlediska tato dvě období jistě dávají smysl. V tomto období je hladina estrogenu a testosteronu zároveň na těch nejvyšších hodnotách. Ovšem pokud je u ženy endokrinní systém v rovnováze, žádné obrovské hormonální výkyvy by se neměly projevovat. Naopak u žen, u kterých hormony nepracují tak, jak by měly, se nahromaděný estrogen a testosteron ukládá v celém systému a může nadělat pěknou spoušť.

Pokud jste i vy jedna z těch, u kterých se při každé ovulaci či menstruaci objevují pupínky po celém obličeji, je to pravděpodobně způsobeno tím, že se vaše tělo nedokáže řádně detoxikovat. Nahromaděný estrogen a testosteron zesiluje funkci mazových žláz, což vede k akné. Také mohou stát za tím, že vám během menstruace vypadávají vlasy.

Zdroj: Shutterstock.com

Jak mít lepší pleť

V některých případech vám určitě mohou pomoci přípravky proti akné, ale spíše byste se měly zaměřit na to, proč se vám toto akné neustále vrací a otravuje vám život. Naše tělo je jedna obrovská pavučina propojení a akné může souviset i s játry, lymfatickým systém či tlustým střevem. Jednoduše řečeno, co tělu dáte, to se promítne na vaší pleti. Potraviny, které jíte a dokonce i kosmetika, kterou používáte.

Ve výsledku žádné drahé krémy nebo prášky na předpis ve skutečnosti vaše akné nevyléčí. Jak si tedy k vysněné pleti pomoci? Odpověď je naštěstí velmi jednoduchá – do svého jídelníčku zařaďte ty správné potraviny a také na své tělo používejte ty správné produkty.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 29. 3. 2017 16:07 Nahlásit obsah