7 způsobů jak chránit barvené vlasy

7 způsobů jak chránit barvené vlasy

Barvy na vlasy nejsou stále tak krásné, jako první týden po obarvení. Na obale sice slibují dlouhotrvající účinek, ale málokterá ho skutečně splňuje. My jsme pro vás připravili 7 jednoduchých způsobů, jak svoji barvu na vlasy zachovat a nevypadat jako vybledlá "helma".

Nepřehánějte mytí

Je třeba si uvědomit, že časté používání šamponu urychlí vymývání Vámi pořízené drahé barvy na vlasy. Zkuste mýt vlasy alespoň každý druhý den. Vedle vymývání také vlasům zabráníte, aby si zvykly na každodenní mytí a měly tak tendenci se více mastit. Používat můžete třeba suchý šampon.

Nezapomeňte na kondicionér

Chemikálie v barvách na vlasy mají vysušující efekt a zanechávají póry na pokožce více zranitelné. Vlasům můžeme navrátit potřebnou hydrataci používáním vhodného kondicionéru. Uvědomte si, že nestačí pouz po umytí nanést "rozčesávač" na vlasy.

Sprchujte se chytře

Největším ničitelem barev na vlasy je kupodivu samotný způsob jejich mytí. Tedy vlastně směr toku sprchy. Pokud jsou vlasy vystavěny sprše co nejblíže pravému úhlu, dochází k největšímu úbytku barvy. Řešením je mytí vlasů ve sprchovém koutu – tedy když stojíte pod tokem a necháte kapky lehce a neagresivně mýt vaše vlasy.

Dodejte vlasům lesk

Ani přípravky na dodání lesku vlasům nejsou na škodu. Barvu krásně zvýrazní a dodají takový „reklamový“ styl. Pokud vlasy často fénujete nebo žehlíte, přípravky na ochranu proti teplu a zároveň s podporou lesku vlasů rozhodně nevynechávejte. Najdete v každé drogerii za pár korun.

 

„Opalováky“ nejsou jen pro kůži

Opalovací krémy na vlasy existují. Ne, není to scifi – skutečně jsou dnes k dostání. Jde hlavně o ochranu proti ultrafialovému záření, které může způsobit oxidaci vlasů a klasické blednutí. Předtím, než se tedy vydáte na pláž, současně s natřením těla věnujte trochu péče i svým barveným vlasům.

Chraňte se před vodou z koupališť

Nejen chlorovaná voda z veřejných koupališť, ale třeba i voda z těch termálních, která obsahuje nejrůznější minerály, může barvě velmi uškodit. Určitě už jste se setkala z lehkým zezelenáním nebo zoranžověním. Pokud si už vlasy namočíte, zkuste pak vysušené vlasy potřít dětským olejíčkem. Měla byste tak zabránit nepříjemným chemickým procesům na barvených vlasech.

 

Pro blondýny kečup

Pro případ chlórového zezelenání u blondýn (u kterých bývá nejextrémnější) je vhodný místo dětského olejíčku kečup. Červené barvivo zelenou zneutralizuje a blond barva tak zůstane zachována. Možná vám to příjde torchu nechutné, ale pořád lepší, než mít vlasy jako vodnice.

Zdroj obrázků: living.msn.com

Autor:
Publikováno: 12. 8. 2013 21:06 Nahlásit obsah