BB krémy! Co jsou zač?

BB krémy! Co jsou zač?

Co vás napadá, když se řekne BB krém? Mě by ještě před pár měsíci nenapadlo nic, tento výrobek jsem zkrátka neznala. A je pravda, že tyto zázračné krémy jsou na evropském trhu ještě pořád novinkou. Slibují nám dokonalou pleť za co nejkratší dobu a navíc s trvalým účinkem! Jsou ale opravdu tak zázračné?

Kde se BB krém vůbec vzal?

My sice známe krém jako novinku, ale vynalezen byl už před více než padesáti lety v Německu. Tehdy to byla pouze mast na hojení podrážděné kůže po estetických zákrocích. Zároveň zvládla zakrýt rudé skvrny i drobné jizvičky. Tomuto malému zázraku se začalo říkat blemish balm – blemish = vada/skvrna, balm = balzám. Odtud tedy zkratka BB.

Čím vším je vlastně BB krém?

Tento přípravek má být prostě multifunkční. Kombinuje hydratační krém, tónovací krém a make-up. Navíc má pleť také rozjasnit a chránit před slunečním zářením. Místo toho, abyste na sebe „patlala“ několik přípravků za sebou, vystačíte si jen s tímto jedním. Také může zklidnit citlivější pleť a zakrýt rudé (nebo i jinak barevné) skvrnky.

Jak to, že zažívá takový comeback?

Největší boom těchto krémů odstartovala před několika lety jedna korejská herečka Jeon Ji-Hyun. Asiaté – zřejmě hlavně ženy – o svůj vzhled hodně dbají. Když tedy tato herečka prohlásila, že právě BB krému vděčí za svou bezchybnou pleť, vypuklo opravdové šílenství! Krémy se začaly šířit po Asii a poté dorazily i do Evropy.

Opravdový zázrak nebo podfuk?

Pravdou ale je, že ani od tohoto „zázračného“ přípravku zázraky čekat nemůžete. A asi jste to i čekaly, že? Krém by opravdu měl pomáhat při krytí skvrn nebo pomoci podrážděné pleti. Pokud máte na obličeji skvrny výraznější, potřebujete pořádně zakrýt akné nebo kruhy pod očima, neměla byste se na BB krém 100% poléhat. V tomto případě se rozhodně nemůže srovnávat s kvalitním korektorem a make-upem. Jestli ale nemáte vyloženě problémovou pleť a zlobí vás jen občas, rozhodně BB krém zkuste.

Autor:
Publikováno: 12. 11. 2012 21:27 Nahlásit obsah