Bolest zad a kloubů? Zbavte se jí masáží těchto tří bodů!

Bolest zad a kloubů? Zbavte se jí masáží těchto tří bodů! Zdroj: Shutterstock.com

Když se dostaví nepříjemná bolest kloubů, zad či páteře, jsou lidé schopni sáhnout po čemkoliv, co jim má od ní pomoci. Bohužel v některých případech jsou i léky, krémy a gely bezradné a v tu chvíli přichází na radu starověká čínská medicína.

Původně tato medicína vychází z teorie meridiánů, která považuje lidské tělo za soubor energetických drah, které dokážou ovlivňovat jeho funkci, tím pádem dokážou pomoci i s bolestí a chronickými problémy.

Bolest zad, páteře a kloubů podle této teorie je výsledek poškozených toků energie právě přes meridiány a vyřešení této bolesti spočívá v obnově energetického toku. A jak na to? Existují dva způsoby, jak toky znovu obnovit - jsou jimi akupunktura a akupresura, což jsou pojmy, které jste jistě už někdy slyšeli.

Ovšem pro vás bude mnohem jednodušší akupresura, protože akupunktura se provádí za pomoci jehel, které se vpichují do těla a z toho důvodu je mnohem lepší, když vám akupunkturu provede kvalifikovaná osoba. Akupresura je mnohem jednodušší metoda, kterou můžete provádět i v pohodlí domova, a není nebezpečná. Pouze stačí, když si na svém těle nahmatáte určité body a jejich masáží bolest pomine. A které body to jsou?

Zdroj: opowiastka.com

Bod GB29

Tento bod se nachází přesně v místě, kde je spoj pánve a stehenní kosti. Stimulací a masáží tohoto bodu docílíte, že se zmírní bolesti kyčlí a především kloubů.

Zdroj: opowiastka.com

Bod GB30

Bod GB30 se nachází o trochu níže směrem k zádům a to přesněji na konci pánevní kosti. Pokud budete masírovat oba dva tyto body, ulevíte si od bolestí kloubů všeobecně a navíc také od bolesti zad.

Zdroj: opowiastka.com

Bod B54

Třetí a také poslední bod je umístěn na zadní straně kolene. Masáž v tomto místě vám uvolní ztuhlé svaly a také vám pomůže zbavit se bolesti zad, bolesti v kříži a kyčelních kloubů.

Aby masáž všech tří bodů byla opravdu účinná, masírujte body na každé straně krouživými pohyby anebo delším stisknutím po dobu alespoň několik minut. Pokud vás trápí silné bolesti, masáž můžete opakovat dvakrát až třikrát denně pro lepší účinek.

Autor:
Publikováno: 19. 7. 2017 10:20 Nahlásit obsah