Bolesti kolene jako projevy psychosomatických poruch?

Bolesti kolene jako projevy psychosomatických poruch? Zdroj: Shutterstock.com

Říká se, že tělo je jedna velká pavučina propojení a to, v jakém stavu máme své psychické zdraví, ať už chceme nebo ne, se odráží na našem fyzickém zdraví. Jednoduše řečeno – boje, jaké vedeme uvnitř sebe, se také odráží i navenek.

Když se u většiny z nás objeví nějaké zdravotní potíže, s návštěvou lékaře neotálíme a snažíme se společně přijít na to, proč tomu tak je. Proč se však v některých případech objevují zdravotní potíže i přesto, že podle testů a celkového vyšetření je daná osoba naprosto v pořádku? Odborníci se domnívají, že 70 % našich zdravotních potíží si přivodíme my sami našimi psychickými problémy.

Když se zamyslíme nad tím, v jaké uspěchané době plné stresu žijeme, nezní to vůbec nereálně a lecco by to vysvětlovalo. Těmto psychickým potížím se jinak říká také psychosomatické poruchy, za kterými vždy stojí vztek, strach, problémy v rodině či ve vztahu, nejrůznější obavy a především stres. Potíží, kterými nám naše tělo chce něco sdělit, je mnoho, my se však dnes zaměříme na koleno, protože se jedná o nejsložitější kloub v lidském těle. Psychické problémy se u kolene projevují jako poškozený kloub, voda v koleni, meniskus, otoky a dokonce i jako křeče v lýtku.

Duševní potíže rovná se bolest v koleni

Naše vysoké a tvrdohlavé ego je jednoznačně spojeno s kolenem. Pokud však v sobě pociťujeme strach či porážku v jakémkoliv slova smyslu, projeví se to právě v této části našeho těla.

Pokud vás trápí voda v koleni, vaše tělo vám chce říct, abyste přijmuli to, co vám život nabízí a přestali se vzpouzet změnám, které přichází. Je čas přijmout něco, co je přesně dané, protože to jediné, co vám stojí v cestě, jste vy sami a vaše ego.

Jestliže vás však naopak trápí silné křeče v oblasti lýtek, značí to, že jste člověk, který toho potřebuje stihnout co nejvíce. Snažíte se zastavit či ovládnout něco, co se vám nelíbí. Křeč je nahromaděný strach z toho, že víte, že tohle je nad vaše síly. Pokud vás tedy často trápí křeče, tělo vám jasně říká, abyste zvolnili tempo a nechali plynout to, co stejně nemůžete změnit. Život není o tom mít věci neustále pod kontrolou a ovládat jej.

Zdroj: Shutterstock.com Pokud si však nejste jisti, zda opravdu jsou bolesti kolene spojeny s vaší vnitřní nerovnováhou, zeptejte se sami na těchto pár otázek:

  • Cítíte se svobodní?
  • Když mají ve vašem životě přijít změny, bojíte se?
  • Jste si jisti svými rozhodnutími?
  • Máte strach z budoucnosti?
  • Jste ve svých názorech neústupní?

Jak se bolestí zbavit?

Za všemi vašimi problémy je vaše hrdost a ego, kterého se nesmí nikdo ani dotknout. Zkuste tedy změnit váš životní postoj a neberte tolik věcí vážně. Povzneste se nad věcmi, které nemůžete ovlivnit, které nemůžete změnit a buďte vděční za to, co vám život přináší.

Autor:
Publikováno: 15. 11. 2017 08:00 Nahlásit obsah
Loading...