Chcete efektivně zatočit s oparem, ječným zrnem nebo bradavicemi?

Chcete efektivně zatočit s oparem, ječným zrnem nebo bradavicemi? Zdroj: Shutterstock.com

Když nás něco trápí, jak říká přísloví, je každá rada drahá! Tady jsou zcela zdarma, stačí se jen začíst a uvědomit si, že většinu neduhů jsme schopni vyléčit i bez pomoci chemie.

Ječné zrno

Na kaši rozvařte housku v mléku a přidejte do ní trochu medu. Teplou směs dejte na gázu a přiložte na oko. Dokud se stav nezlepší, kúru opakujte. Můžete také oko omývat převařeným, vychladnutým mlékem.

Krvácející dásně

Pokud vám krvácejí dásně a máte sklon k paradentóze nebo ji přímo máte, začněte v hojném množství pojídat kedlubny. Ty obsahují vitamín K, který zastavuje krvácení a osvědčil se právě i při léčbě paradentózy.

Zdroj: Shutterstock.com

Chřipka nebo angína

Připravený lék z rostliny Aloe vera vás do tří dnů nemoci zbaví. Potřebujete 300 g čerstvých listů této rostliny, 500 g medu, 7 dl bílého vína a 1 dl 96% lihu. Listy ve skleněné nádobě rozdrtíte nekovovým předmětem, přidáte med i líh a dobře promícháte. Směs přelijete do tmavé nádoby, uzavřete a necháte alespoň 5 dní odležet na tmavém místě. Přeceďte si vždy jen takové množství, které za týden spotřebujete. Prvních 5 dnů si budete dávat dvě hodiny před jídlem 1 kávovou lžičku 3x denně a další dny 1 polévkovou lžíci 3x denně hodinu před jídlem. Tento lék je vhodný i jako prevence 2x do roka (užívat maximálně měsíc).

Ospalost

Pokud jste stále ospalí a malátní, uvařte si ráno čaj z meduňky. Pokud budete tento čaj popíjet i během dne, budete se cítit svěže.

strana 1 / 2
Publikováno: 8. 2. 2017 13:27 Nahlásit obsah