Chci menší prsa. Hned!

Chci menší prsa. Hned!

Která z nás by nechtěla mít pevná a velká prsa? Najdou se však ženy, které si přejí opak, a proto neváhají podstoupit plastickou operaci.

Modelace prsou je vhodná pro ženy s nadměrně vyvinutými nebo výrazně povolenými prsy, třeba po extrémním zhubnutí.

Vhodná je rovněž pro ženy po těhotenství a kojení. Prsní žláza zvětšuje objem na úkor ostatních tkání. Po ukončení kojení se její objem výrazně zmenší, ale vazivo a kůže se obvykle do původního stavu nevrátí. Zmenšení prsou se ale provádí až potom, co žena odrodila své poslední dítě, protože po operaci už nemůže dítě kojit.

A provádí se také ženám v období menopauzy. V mléčné žláze totiž začnou probíhat změny, kvůli kterým žláza zmenšuje svůj objem. Kůže je méně elastická, povoluje a není už schopná se přizpůsobit objemovým změnám vlastní žlázy.


 

Nejprve lékař odstraní přebytečnou prsní tukovou tkáň a samozřejmě i kůži. Prsní dvorec s bradavkou, který se většinou zmenší, posune nahoru. Po operaci na prsou zbudou jizvy ve tvaru kotvy, které je nutno pravidelně masírovat, aby byly co nejméně nápadné. Stačí polštářky dvou prstů na jizvu zatlačit a tak postupně opakovat po celé délce jizvy.

Principem takové operace je úprava tvaru prsů s jejich zmenšením. Při operaci chirurg odstraní část prsní žlázy s tukovou tkání a přebytek povolené kůže. Operační řezy jsou vedeny tak, že výsledné jizvy jsou umístěny okolo prsního dvorce a dole v podprsní rýze, ve spodním prádle nejsou vůbec vidět. Po zákroku se prsa usadí do výsledného tvaru po dvou až třech měsících.


 

Orientační ceny jsou 35 000 Kč za modelaci, 5 000 Kč za anestezii a 1 000 Kč za jeden den pobytu na klinice.

Publikováno: 5. 8. 2013 00:00 Nahlásit obsah