Chrápání jako předzvěst vážných onemocnění!

Chrápání jako předzvěst vážných onemocnění! Zdroj: Shutterstock.com

Chrápání – ať už jste ten, co tyto nepříjemné zvuky vydává anebo ten, co je musí snášet, ani jedna varianta není přijatelná. Ovšem ale ani toto na první pohled triviální chování byste neměli nechávat jen tak, protože může ovlivnit spoustu věcí.

Chrápání totiž může například za to, že je člověk nevyspalý, také za to, že se často v noci budí, ale dokonce to může být prvotním příznakem problému se srdcem. Navíc může předpovídat cukrovku a či ovlivňovat změny nálad.

Ačkoliv je chrápání spíše výsada mužů, ani my ženy nejsme v tomto případě úplně nevinné. Navíc pokud si člověk před spaním dá pár skleniček alkoholu, chrápání to jen umocní. Další věc, která k chrápání přispívá, je obezita a bohužel se může postupem času objevit i spánkový apnoický syndrom, což je velmi závažné onemocnění, při kterém dochází na pár sekund k úplnému zastavení dýchání. Ačkoliv se jedná jen o velmi krátký čas, jakékoliv zastavení dýchání není pro hladinu kyslíku v krvi prospěšné.

Zdroj: Shutterstock.com Avšak všechny výše zmíněné problémy nejsou to jediné, co s sebou chrápání přináší. Ve studii z roku 2008 se ukázalo, že muži, kteří chrápou, mají mnohem častější problémy s erekcí než muži, kteří chrápou jen zřídkakdy anebo vůbec. Nepotvrdilo se tedy, že by chrápání přímo souviselo s erektilní dysfunkcí, je však jasné, že dokáže nehezky ovlivnit sexuální život partneru či manželů.

Tipů a triků jak s chrápání jednou provždy zatočit jsou stovky ne-li tisíce a pokud jste vyzkoušeli téměř všechny a stále nic nepomáhá, zkuste se svěřit do péče lékařů, kteří vyberou metodu přímo pro vás a navíc zcela bezpečnou!

Autor:
Publikováno: 26. 7. 2017 07:00 Nahlásit obsah