Chtěla zhubnout, tak celých 8 měsíců jedla jen tři jablka. Podívejte, co to udělalo s jejím tělem!

Chtěla zhubnout, tak celých 8 měsíců jedla jen tři jablka. Podívejte, co to udělalo s jejím tělem! Zdroj: victoire macon dauxerre/Instagram

Krásná osmnáctiletá Francouzka Victoire Maçon Dauxerre byla modelingovým agentem objevena v obchodním domě v roce. Jak to tak bývá, zlákala ji vidina zlatého pozlátka, a tak dala přednost světu modelek a fotografů před studiem na vysoké škole. Nyní po pěti letech ve své knize "Never Skinny Enough. Diary of a Topmodel" vzpomíná na peklo, které prožívala.

Pojmy modelky a poruchy příjmu potravy jsou už asi navždy spojeny k sobě. I když se v dnešní době proti nezdravé vyhublosti celkem nahlas bojuje, nadále jsou poruchy příjmu potravy v modelingové branži ožehavým tématem. Victoire si sice vybavuje, že jí nikdo přímo neřekl, že musí zhubnout, ale po tom, co jí sdělili, že za dva měsíce bude na Fashion Week a oblečení bude mít velikost 32-34, bylo jí vše jasné.  

Pak tedy začal maratón hubnutí a odříkání, což vyústilo v to, že za dva měsíce zhubla deset kilogramů. Při své výšce 175 cm vážila pouhých 45 kg. Celých dlouhých měsíců ji na životě udržovaly tři jablka denně, které jednou týdně doplňovala malou porcí ryby nebo kuřete. Aby neměla takový pocit hladu, pila perlivou vodu.

Tato drastická metoda se ale stala velmi účinnou a Victoire se brzy stala jednou z dvaceti nejžádanějších modelek na světě. Po molech se procházela v Miláně, Paříži nebo v New Yorku a pracovala s nejprestižnějšími značkami té doby jako Miu Miu nebo Alexander McQueen. Jenže díky rozvinuté anorexii měla slabý puls i tlak, začaly jí vypadávat vlasy, přestala mít menstruaci a mnohokrát po přehlídce omdlela. 

Jak victoire přiznává, nejhorší na tom bylo, že agenti chtěli modelky hubené, ale fotografové pak jejich snímky často upravovali. Stávalo se pak, že jí třeba udělali větší stehna nebo zvětšili tváře, aby na fotkách nevypadala tak hubeně. Kde je tedy logika? Bývalá modelka také prozradila, že aby dívky nepřišly o práci, musely taková tvrzení popírat a navíc schválně jíst před novináři, aby se zabránilo spekulacím o jejich anorexii nebo bulímii. Jenže to, že snědenou svačinku po skončení tiskovky zase vyzvracely, už nikoho nezajímalo.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 17. 7. 2016 15:33 Nahlásit obsah
Loading...