Cítíte stále únavu? Zde jsou 4 důvody, proč tomu tak je

Cítíte stále únavu? Zde jsou 4 důvody, proč tomu tak je Zdroj: Shutterstock.com

Spoustu z nás trápí únava, a to i v případě, že jsme spaly dostatečně dlouho a v noci se nebudily. Proč tomu tak je? Co za tím stojí?

Necvičíte

Většina žen nechápe, jak to, že se téměř bezprostředně po probuzení cítí opět unavené i přesto, že nic náročného předchozí den nedělaly. V podstatě si na svou otázku odpověděly samy. Je to právě proto, že nic nedělaly, nijak necvičily, nijak své tělo neunavily. Nemusíte hned trávit hodiny na běžícím páse, úplně stačí, když si zacvičíte párkrát do týdne a před spaním se projdete s vaším čtyřnohým miláčkem.

Nedodržujete pitný režim

I nedodržování pitného režimu je pro mnoho z nás velký problém, se kterým často bojujeme. A právě i mírná dehydratace za náš pocit neustálé únavy může. Naučte se každou půl hodinu vypít sklenici neperlivé vody a uvidíte, že po čase to pro vás bude naprosto běžná věc.

Zdroj: Shutterstock.com

Neumíte odpočívat

Že vám to zní šíleně? Kdo by přece neuměl odpočívat? Jenže je obrovský rozdíl mezi odpočíváním skutečným a odpočíváním, během kterého přemýšlíme a dumáme nad spoustou věcí. Odpočinek a relax je potřebný zejména pro váš mozek, který je během dne neustále v provozu. Naučte se tedy relaxovat doopravdy a vypnout na chvíli tělo i mysl.

Špatně se stravujete

Tento bod samozřejmě souvisí i s hubnutím. Pokud málo a především nepravidelně jíte, není divu, že ručička na vaší váze stagnuje a navíc se cítíte pořád unavená a bez energie. Tělo získává energií především z jídla, volte tedy kvalitní potraviny v průběhu celého dne. Dopřávejte si menší porce pětkrát denně, nežli dvě velké porce jídla za den.

Autor:
Publikováno: 14. 12. 2017 13:15 Nahlásit obsah