Co se děje v těle dítěte, když sní "šušeň"? Tohle jste asi ani netušili

Co se děje v těle dítěte, když sní "šušeň"? Tohle jste asi ani netušili Zdroj: Shutterstock.com

Čas od času přijdou lékaři s nějakým výzkumem, který může znít jako opravdu velmi nepovedený vtip, jenže když se nad tím člověk více zamyslí, začne to dávat smysl.

Podle nejnovějších výzkumů totiž lékaři přišli se zprávou, že okřikovat děti kvůli tomu, že se dloubou v nose a poté to, co v něm najdou, jedí, není tak úplně správné. Protože právě jedení těchto hlenů, ačkoliv to zní opravdu prapodivně, je pro dítě velmi důležitá a potřebná věc, která má na vývoj dítěte více než dobrý vliv.

Zdroj: Shutterstock.com Když totiž vědci zkoumali, co tyto hleny obsahují, došli k závěru, že jsou pro nás prospěšným zdrojem bakterií, které nejenže chrání naši zubní sklovinu, ale také zabraňují vzniku zubního kazu a posilují naši imunitu. Proto také do budoucna plánují vytvořit zubní pasty a žvýkačky, které by pracovaly na stejném principu. Přijde vám to nechutné? Nám rozhodně ano. Ale v dnešním světě se tomu už ani nedivíme!

Jaký názor na tuto studii máte vy? Nemyslíte, že děti, ač vlastně neví, proč to dělají, dělají to díky své intuici? Podělte se s námi o názory v komentářích!

Autor:
Publikováno: 11. 5. 2017 10:08 Nahlásit obsah
Loading...