Co se vám snaží tělo říct, když máte nezvladatelné chutě? Pravděpodobně vám něco chybí

Co se vám snaží tělo říct, když máte nezvladatelné chutě? Pravděpodobně vám něco chybí Zdroj: Shutterstock.com

Ačkoliv se snažíme dodržovat zdravý jídelníček, občas se dostaví neukojitelná chuť na něco nezdravého a pro nás „přísně zakázaného“. U některé z nás se objeví chuť na čokoládu a u jiných například strašlivá chuť na slané brambůrky. Tělo vám těmito chutěmi dává jasně najevo, že mu určitá složka chybí a my vás naučíme rozpoznat, která přesně to je!

Chuť na sladké

Dlouhé měsíce vám na dně šuplíku leží čokoláda, na kterou jste ještě před chvíli neměla ani pomyšlení a teď byste se po ní mohla utlouct? Jestli vás sžírá chuť na zákusky, čokoládu nebo i na gumové medvídky, může za to pravděpodobně nedostatek síry či tryptofanu. Raději si proto místo sladké bomby dopřejte brokolici, brusinky, hroznové víno nebo fazole.

Chuť na pečivo

Vyhýbáte se obloukem bílému pečivu, ale v obchodě před regálem s křupavými rohlíky téměř slintáte? Mnoho z nás by si myslelo, že našemu tělu chybí lepek, což je omyl. Spíše naše tělo postrádá dusík, který však také obsahují luštěniny. Pokud ale nejste zrovna jejich milovnice, můžete si k obědu dát žampiony či špenát.

Chuť na brambůrky a krekry

Na jedné brambůrce není přece nic špatného – to je věta, kterou si bláhově namlouváme snad všechny. Všechny ale také moc dobře víme, že u jedné to ani náhodou nekončí a než se nadějeme, balíček je prázdný. Místo nezdravého křoupání u večerního koukání na televizi si raději připravte zeleninový talíř, na kterém budou rajčata, celer, olivy, ledový salát a obohatit jej můžete o mořské řasy.

Zdroj: Shutterstock.com

Chuť na sladké limonády

Jestliže vás často trápí chuť na sladké bublinkové limonády, může to znamenat, že vašemu tělu chybí vápník. Tuto chuť neuhasíte ani perlivou vodou, jediné, co vám na to pomůže, je špenát, brokolice a sezam.

Chuť na alkohol

Pokud se již na začátku nového týdne nemůžete dočkat pátečního večera při skleničce vína s vaší kamarádkou, není na tom nic špatného. Pokud ale pociťujete neukojitelnou chuť na samotný alkohol, je to něco, co byste neměla nechat jen tak. Pravděpodobně vám tělo hlásá, že mu chybí bílkoviny, vápník nebo také hořčík. A jak si pomoci? Všechny tyto složky najdete v kapustě, brokolici a dokonce i v lahodných banánech.

Chuť na černou kávu

Pokud vás dennodenně hlodá nepřekonatelná chuť na černou kávu, máte obrovské štěstí. Právě tato chuť je snad tou nejzdravější z výše zmíněných. Kvalitní černou kávu si v určitém množství můžete dopřávat každý den a navíc vám napomůže s trávením. Tuto chuť ale můžete uhasit i ořechy, cibulí nebo višněmi.

Autor:
Publikováno: 5. 12. 2017 09:58 Nahlásit obsah