Co vše se stane s vaším tělem, když budete měsíc pít jen obyčejnou vodu?

Co vše se stane s vaším tělem, když budete měsíc pít jen obyčejnou vodu? Zdroj: Shutterstock.com

Lidské tělo se přibližně z 60 - 70 % skládá z vody. Proto je velmi důležité do těla vodu i dostávat. Jenže to se lehko řekne, ale těžko udělá. V obchodech i restauracích na nás čeká spousta jiných lákavých nápojů, které jsou pro nás mnohem více atraktivnější než obyčejná voda.

Pojďme se ale podívat na to, co by se stalo s naším tělem, pokud bychom 30 dní pili jen vodu a nic jiného - žádnou kávu, čaj ani slazené nápoje.

Lepší myšlení

Pokud doopravdy vydržíte dlouhých 30 dnů pít jen vodu, budete mile překvapení, jak rychle dokážete reagovat. Jak vám to rozumně a bystře myslí. Je však důležité pořád dodržovat pitný režim, proto si dopřejte denně 8 – 10 sklenic čisté vody a vaše myšlení se zvýší a zrychlí až o 30 %. A to zní dobře, ne?

Budete vypadat lépe

Je to jako s rostlinou. Pokud ji nezaléváte, pomalu ale jistě usychá. Pokud jí však dopřáváte dostatečné množství vody, krásně nám rozkvete. A jinak tomu není ani v případě naší pokožky. Voda dokonale pokožku zvlhčuje, dělá ji hladkou, pružnou a zářící, bez vrásek.

Pokud vás tedy trápí zašedlá a povadlá pleť, na nic nečekejte a pusťte se do této výzvy. Zkuste se před i po vyfotit a sami uvidíte ten rozdíl.

Zdroj: Shutterstock.com

Lepší imunita

Proto, abychom dokázali naše tělo správně pročistit a odplavit z něj veškeré toxiny, je zapotřebí vody, a to v dostatečném množství. Pokud totiž dodržujete pitný režim a pijete jen vodu, udržujete ledviny i játra v té správné kondici. Navíc čistá voda dokáže stabilizovat pH organismu a snižuje i bolesti hlavy, které mohou vést k migréně.

Lepší funkce srdce

Pravidelná konzumace obyčejné vody snižuje riziko srdečního selhání, protože krev je řidší a náš krevní tlak klesá.

Pevnější kosti

I kosti si s dostatkem vody přijdou na své. Voda pomáhá udržovat chrupavky i klouby v kondici. Pokud vás již ale trápí například bolesti kolen, nezoufejte! Při konzumaci vody je bolest několikanásobně menší a v některých případech i naprosto vymizí.

Autor:
Publikováno: 2. 3. 2018 12:03 Nahlásit obsah