Čtenářka píše: 7 pravidel hubnutí

Čtenářka píše: 7 pravidel hubnutí

V tomto článku se zaměříme na to, jak správně hubnout. Když se každý den naučíme jedno pravidlo, hubnutí nám půjde jako po másle a ještě k tomu budeme mít dobrou náladu.

Tento text je věnovaný všem, kteří chtějí nějaké to kilíčko zhubnout nebo těm, kteří chtějí změnit svůj životní styl. V článku vás naučíme 7 důležitých pravidel, která byste při shazování váhy měly dodržovat. Každý den si osvojíte jedno pravidlo. Dnes se naučíte správně pít, zítra pravidelně jíst a za týden budete umět všech 7 pravidel a kilíčka vám půjdou krásně dolů. Nejde o to, jen zhubnout, ale také se u toho cítit skvěle. To vám slibuji! Tak s chutí do toho!

1.  den - dostatečně pijte!

Pít, pít, pít! Čtete to všude v časopisech, novinách, slyšíte všude v televizi, rádiu a je to tak! Voda odplavuje z vašeho těla škodliviny, zlepšuje pleť, potlačuje hlad, okysličuje krev, spaluje lépe tuky, dodává energii, a proto je tak důležitá.

Kolik vody vypít? Není to jednoduché určit, každé tělo potřebuje jiné množství vody. 1, 5 – 3 l vody denně by měly být dostačující. Silní jedinci potřebují více, drobnější naopak méně.  Kolik vaše tělo potřebuje přesně vody, zjistíte takto: 0,04 x vaše váha, takže např. 0, 04 * 60 = 2, 4 l vody.


Co pít? Při hubnutí je nejlepší pít obyčejnou vodu bez bublinek, ale pokud se vám z ní „zvedá žaludek“, můžete pít i jemně perlivou. Bublinky však nejsou příliš dobré, kvůli tomu, že odvápňují kosti. Jinak také můžete pít čaje, ráno si můžete dát k snídani i sklenici 100% džusu, ale musí být opravdu 100%! Žádné přidané cukry, ani nektary, ovocné šťávy apod. Pokud vypijete sklenice 100% džusu (300 ml – 400 ml), je to 1 z 5 dávek ovoce a zeleniny denně. Ale musí to být opravdu jen jedna sklenice, ne abyste vypily celou krabici.

Jak se naučit dostatečně pít? Pro spoustu lidí to může být problém vypít 1, 5 – 3 l denně.  Dám vám radu: Vezměte si ráno, hned jak se vzbudíte lahev vody (nejlépe tu větší 2 l nebo 1, 5 l) a postavte si ji před sebe, abyste na ni pořád viděli. Snažte se do večera celou lahev vypít. Pijte pravidelně a po menších doušcích. Když uvidíte večer lahev prázdnou, můžete si zatleskat, zvládli jste to!

Dostatečně pít je velmi důležité, takže to neberte na lehkou váhu a naučte se to brát jako samozřejmost!

strana 1 / 7
Publikováno: 8. 1. 2015 21:33 Nahlásit obsah