Dáváte si na veřejném záchodě papír na prkýnko? Děláte obrovskou chybu, tady je důvod!

Dáváte si na veřejném záchodě papír na prkýnko? Děláte obrovskou chybu, tady je důvod!

Mnoho lidí návštěva veřejných toalet přímo děsí. Pokaždé si říkají, co hrozného je za dveřmi zase potká, a musíme uznat, že jen málo věcí je tak odpudivých jako špinavá toaleta. Jenže někdy, ať už chceme nebo ne, příroda volá a nám nezbývá nic jiného, než tyto toalety navštívit.

Takže, co dělat, když nemáte jinou možnost a veřejné toalety musíte navštívit? Nejlepším řešením je použít papírové jednorázové WC sedátko, jenže ty mají jen některé toalety a ve většině případů jich je stejně nedostatek. Co tedy dělat dál? Pokud byste si toaletu obložili toaletním papírem, raději s tím přestaňte.

Lidé předpokládají, že největší množství bakterií se ukrývá právě na prkýnku, jenže ty jsou navrženy tak, aby jejich křivky a hladký povrch zabránil bakteriím na něm ulpět. Takže sezení na prkýnku je, dá se říci, celkem bezpečné a klidně se na něj můžete posadit. Bakterie se totiž ani nedokážou dále množit na holé kůži, takže se ani nemusíte bát, že byste takovým dotekem něco chytili. Teď ale zní otázka, kde se vlastně všechny ty bakterie, o kterých se pořád mluví, vyskytují? Překvapivě na toaletním papíru.

Zdroj: Shutterstock.com Jak jsme již psali, záchodová prkýnka jsou navržena tak, že bakterie ani nemá šanci se na ně dostat. Ale někam jinam se bakterie dostat jistě mohou. Vlastně se vyskytují všude okolo nás. Jsou na stěnách, klice, dávkovači toaletního papíru a samozřejmě i na samotném toaletním papíru. Bohužel povrh toaletního papíru je přímo ideální pro bakterie. Je také potřeba si uvědomit, že toaletní papír používáme například, i když máme rýmu nebo si jen tak chceme otřít obličej. A právě to je ten moment, kdy se bakterie dostanou do našeho těla.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 31. 1. 2017 12:46 Nahlásit obsah