Deset zásadních příznaků, že do sebe dostáváte až moc cukru. Dávejte si pozor, je to zabiják!

Deset zásadních příznaků, že do sebe dostáváte až moc cukru. Dávejte si pozor, je to zabiják! Zdroj: Shutterstock.com

Většina lidí si myslí, že každý kdo má vysokou hladinu cukru v krvi musí být diabetik, jenže ona to tak není úplně pravda. Každý z nás může mít tento problém a ani o něm nevědět. Proto jsme se rozhodli sepsat pro vás seznam 10 příznaků, které vám napoví, zda nekonzumujete až příliš mnoho cukru.

Neustálý hlad

Vysoká hladinu cukru v krvi zabraňuje glukóze, aby se dostala do buněk, které ji potřebují. A výsledkem toho všeho je nedostatek energie a opakovaný pocit neukojitelného hladu.

Únava

Jak již bylo napsáno výše, při vysoké hladině cukru v krvi není tělo schopno správně ukládat a především absorbovat glukózu tak, jak naše tělo potřebuje. Energie se tedy začne využívat naprosto neefektivně a buňky nejsou dostatečně vyživovány. To kromě toho, že pociťujeme neustále hlad, vede také k tomu, že se cítíme unavení i přesto, že jsme nevykonávali jakoukoliv náročnou činnost.

Častější močení

V tomto případě nedokážou ledviny reabsorbovat tekutinu, kterou jsme přijali. Proto když se tělo snaží vyrovnat s koncentrací glukózy v krvi a v buňkách, začne rozpouštět krev s intracelulární tekutinou, čímž se koncentrace glukózy sníží na normální hodnoty a právě celý tento proces vede k tomu, že trávíme na toaletě mnohem více času, než bychom chtěli.

Zdroj: Shutterstock.com

Sucho v ústech a nadměrná žízeň

Tyto symptomy jsou jen reakcí na ztrátu tekutin. Hypotalamus, který hodnotí úroveň dehydratace a navozuje pocit žízně, začne vysílat signál do mozku. Pochopitelně, že nejde tyto signály přehlížet ale místo přeslazeného ledového čaje volte vodu.

Ztráta na váze

Pokud je hladina cukru v krvi vysoká, může se stát, že během opravdu krátké doby zhubnete, aniž byste se o to pokoušeli. Ptáte se jak to? Existuje hned několik důvodů:

  • Úbytek tekutin v důsledku častého močení vede k nízké hladině tekutin v celém těle, což vede ke ztrátě hmotnosti.
  • Pokud je hladina inzulínu pro metabolismus nedostatečná, tělo přepne do režimu spalování tuků.
  • Velké množství moči při vysoké hladině cukru způsobuje, že tělo tráví více kalorií, než kdy jindy. Tímto způsobem se tělo snaží vytvořit si zásoby glukózy na později.
strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 15. 6. 2017 10:23 Nahlásit obsah