Dívka dlouhé roky trpěla chronickým ekzémem po celém těle. Řešení našla ve veganství

Dívka dlouhé roky trpěla chronickým ekzémem po celém těle. Řešení našla ve veganství Zdroj: theheartysoul.com

Život s chronickým ekzémem není vůbec snadný a ovlivňuje všechny jeho aspekty. I přesto, že je to onemocnění, které je velmi nepříjemné a mnozí lidé si připadají v boji proti němu bezradní, neznamená to, že by nad svým tělem neměli mít už nikdy žádnou kontrolu.

Ve skutečnosti svou nemoc mohou lidé ovlivňovat mnohem víc, než si myslí. Victoria Jinks, které je 26 let a žije ve Velké Británii, trpěla vážným ekzémem již od dětství. Tohle zánětlivé onemocnění kůže, které jí způsobovalo zčervenání, puchýře a svědění, ji někdy natolik paralyzovalo, že nedokázala ani vyjít ven z domu.

I během léta si musela zakrývat kůži a byly dny, kdy nemohla jít ani do práce kvůli tomu, že jí ekzémy bolestivě praskaly a krvácely. Victorie vzpomíná také na to, jak hrozné bylo se každý den neustále natírat krémy a poslouchat od svého okolí, aby si vyrážku neškrábala. Jenže jak sama dodává, ačkoliv to její stav jen zhoršovalo, nemohla si pomoct, svědění bylo natolik intenzivní, že se v jistých chvílích nedalo téměř vydržet.

Zdroj: theheartysoul.com Victoria používala steroidní krémy na zmírnění příznaků, ale nikdy to její problém zcela nevyřešilo. Za svůj život vyzkoušela nesčetně přípravků, které slibovaly zlepšení, které se však nekonalo, nikdy ji ale nenapadlo řešit svůj problém zevnitř.

Snoubenka Victoriiny sestry ji neustále přemlouvala, aby vyzkoušela veganskou stravu a teprve až v roce 2017 se jí to konečně podařilo a Victoria se rozhodla vzdát masa. Zezačátku tedy vynechávala pouze maso, ale jiné živočišné produkty dále konzumovala, teprve až v tomto roce přešla na zcela veganskou stavu a poprvé po deseti letech je bez ekzému.

Až po naprosté změně životního stylu i stravování je její kůže vyléčená a po nepříjemných ekzémech nejsou ani památky. Trvalo to přibližně dva měsíce, než ekzémy zmizely úplně, ale všechno to odpírání a zvykání si na něco nového a nepoznaného, stálo rozhodně za to.

Autor:
Publikováno: 7. 8. 2018 11:01 Nahlásit obsah