Dívka menstruovala dlouhých 5 let vkuse. Lékaři až po tak dlouhé době odhalili příčinu

Dívka menstruovala dlouhých 5 let vkuse. Lékaři až po tak dlouhé době odhalili příčinu Zdroj: Shutterstock.com

Jakmile se dívka promění v ženu, její tělo to ohlásí příchodem menstruace. Pro slečny to je vždy velká událost. Naštěstí po týdnu vše odezní a dívka se se vším může podle svých potřeb srovnat sama. Jenže v případě Chloe Christos to tak jednoduché nebylo.

Chloe dostala svou první periodu ve 14 letech, jenže namísto toho, aby po týdnu nepříjemných bolestí a prožívání něčeho nepoznaného vše utichlo, menstruovala dalších 5 let bez přestávky. Ženě je nyní 27 let, žije v Austrálii v Perthu a prostřednictvím ABC News se se všemi podělila o svůj dojemný příběh.

Zdroj: Shutterstock.com S příchodem menstruace se u Chloe projevila také velmi těžká anémie, se kterou si ani lékaři nevěděli nejdříve rady, proto byla na pohotovosti více než doma. V 19 letech jí byla vyšetřena krev a podle výsledků se zjistilo, že trpí Von Willebrandovou chorobou, která zabraňuje správnému srážení krve. Jenže ani určená diagnóza nedokázala Chloe jejího problému zbavit.

Pro to, aby se žena vyléčila, zkoušeli lékaři dělat možné i nemožné, než našli způsob, jak jí pomoci. Teprve až teď, tedy ve svých 27 letech může konečně naplno žít. Chloe se nyní snaží o své nemoci a problému informovat co nejvíce žen a ukázat těm, které jsou na tom podobně, že v tom nejsou samy. Navíc ještě donedávna si lékaři myslela, že Von Willebrandova choroba je záležitostí pouze mužského pohlaví, a právě proto mnoho žen žije s jejími symptomy dlouhá léta a ani o svém onemocnění netuší.

Autor:
Publikováno: 25. 10. 2018 13:21 Nahlásit obsah