Dnes se žehlí spíše kvůli hygieně, občas to ale může být i zábava

Dnes se žehlí spíše kvůli hygieně, občas to ale může být i zábava

V dnešní době výkonných praček a nežehlivých materiálů je hlavním důvodem, proč ještě žehlit hygiena. Při praní na stále se snižující teploty s maximální energetickou úsporou a čím dál lepších prášků proti skvrnám je prádlo po uschnutí sice čisté a voňavé, ale samotná hygiena trochu pokulhává. Nízká teplota při praní totiž nedostatečně ničí bakterie, které v pračce ve vlhku a teplu úspěšně přežívají.

Naše babičky na tom byly vlastně relativně lépe. Vyprat prádlo byla sice nepoměrně větší dřina, ale prádlo se obvykle vyvářelo, což i při použití nekvalitní nebo vůbec žádné žehličky stačilo k perfektní dezinfekci prádla. Dnes nezbývá než využít dezinfekčních účinků páry, která díky vysoké teplotě bezpečně zničí všechny bakterie přežívající v prádle po praní při nízké teplotě.


Pro perfektní výsledky a navíc úsporu času lze určitě doporučit vysokotlaké parní generátory, které se nabízejí v různých cenových kategoriích.

U vysokotlakého parního generátoru se pára tvoří v bojleru a je pod tlakem hnána do nitra tkanin, které jednak perfektně vyžehlí a jednak dokonale dezinfikuje.


U vysokotlakého parního generátoru můžete navíc neomezeně využívat výkonnou vertikální páru sloužící k „žehlení“, ale především dezinfekci tzv. nežehlivých látek, případně k rychlému ošetření oblečení. Výsledek žehlení u vertikální páry není úplně dokonalý, ale hygiena ano.

Vysokotlaké parní generátory značky Tefal se nabízí v různých cenových kategoriích, od nejmenšího generátoru Actis GV6350 v ceně 150 EUR s žehličkou o hmotnosti pouhých 890 g, přes Express Compact Anti-calc GV7340 nebo GV7096 v ceně cca 190 EUR s patentovaným Anticalc Collectorem až po parní generátor ProExpress GV8981 v ceně 370 EUR zaručující profesionální výsledky žehlení, maximální ochranu před vodním kamenem a bezpečnost i těch nejmenších díky systému Protect.

Galerie Typy vysokotlakých parních generátorů Typy vysokotlakých parních generátorů Prohlížet galerii

Patentovaný systém odvápnění Anticalc Collector zajistí maximální ochranu spotřebiče před vodním kamenem, a tak zásadním způsobem prodlužuje životnost spotřebiče. Jednoduché ovládání, nejkluznější žehlící plocha Tefal Durilium a možnost doplňování vody během žehlení v kombinaci s vysokým tlakem páry a lehkou žehličkou přesvědčí snad každého, že žehlení může i bavit.

Více na www.tefal.cz/parni-generatory

Galerie Dnes se žehlí spíše kvůli hygieně, občas to ale může být i zábava Dnes se žehlí spíše kvůli hygieně, občas to ale může být i zábava Prohlížet galerii
Autor:
Publikováno: 15. 8. 2016 00:00 Nahlásit obsah