Doktorka z USA se vyjádřila na téma očkování. Ignorace se nevyplácí.

Redakce nejmenované polské webové stránky obdržela dopis od americké lékařky, která se na jejich serveru dozvěděla informace, které ji naprosto pobouřili. Jednalo se o téma vakcinace novorozenců. Zrovna očkování je horkým tématem mezi maminkami. Některé jsou pro, některé rázně proti. Prospívá toto rozhodnutí jejich dětem? Ne vždy...

Zde vám nabízíme k přečtení příběh, který měl stát v opozici vůči rozhodnutí některých matek. Ty nebyly ochotny nechat svoje dítě po narození očkovat. Lékařka z USA však přišla s příběhem, který důkladně nalomil jistotu všech. Tady je jeho obsah: 

Dobrý den!

Chtěla jsem pouze několika slovy poděkovat za článek týkající se tématu vakcín. Málokdo má odvahu v dnešní době otevřeně mluvit pravdu. Nejinak je tomu v období velké protiočkovací kampaně. 

Jsem dětská lékařka. K tomuto tématu jsem se přestala na internetu vyjadřovat před nějakou dobou. Ničeho jsem svým snažením nedosáhla. Nikdo už lékaře nerespektuje. Ještě horší pozici vytváří internetové debaty, kde se každý může vyjádřit bez špetky zodpovědnosti. Lidé nás uráží a podezřívájí nás, že spolupracujeme s farmaceutickými korporacemi. Tolerovala jsem rodiče neočkovaných dětí ve své praxi přes 2 roky až do pátku 21.03.2014, kdy v čekárně mé ordinace usedly dvě matky se dvěma dcerami. Dvoluletá Saša (matka se rozhodla jí neočkovat ihned po narození) a třítýdenní Zuzana (měla za sebou očkování proti tuberkulóze a proti hepatitidě B - standardní vakcinace po narození). 


Saša měla silný kašel, její matka si  přišla pro potvrzení absence v zaměstnání na její péči, a protože velmi spěchala, neobjednala se v ordinačních hodinách pro nemocné, ale přišla bez objednání a sedla si v čekárně. 11 dnů poté Zuzana ležela v nemocnici s akutním respiračním selháním a černým kašlem, nemocí, na kterou se ještě nestihla očkovat a kterou jí Saša "darovala" v mé čekárně. 


Pro Sašu to byl obyčejný, i když těžký kašel, pro Zuzanu, novorozeně, to bylo blízké setkání se smrtí. Od této doby postupně odstraňuji ze své databáze pacienty, jejichž rodiče se rozhodli nepodstoupit očkování. Zvu je na plánované besedy, zkouším je naposled přesvědčit ke změně rozhodnutí, a poté je nabádám ke změně lékaře. Rozhodnutí o neočkování každopádně záleží na rodičích, ale nemají žádné ponětí, že jejich nemocné dítě je chodícím vrahem novorozeňat, dětí dlouhodobě užívajících imunosupresivní léky, narozených s nedostačující imunitou a mnoho jiných. Všechny ty děti sedí v mé čekárně. Jejich život je důležitější než přesvědčení, co kdo přečetl na internetu nebo uslyšel od kamarádky. Jsem ráda, že na internetu lze stále najít rozumné názory a doufám, że ta šílená móda neočkování pomine s co nejmenším počtem smrtelných obětí.

Zdravím všechny zodpovědné matky

Jaké jsou vaše dojmy, když se díváte na toto video? Rádi bychom to od vás slyšeli, tak nám je napište do komentářů níže. A pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Publikováno: 20. 4. 2017 11:01 Nahlásit obsah