Dopřejte své žíznivé pleti hydrataci

Dopřejte své žíznivé pleti hydrataci

Prostředí kolem nás přímo ničí naši pleť. My ale víme, jak tomu zabránit - hydratací!

Proč používat hydratační krémy?

Na vaši pleť působí mnoho faktorů, které ji mohou vysušovat. Ústřední topení, klimatizace, sluneční paprsky, chlorovaná voda, nepříznivé povětrnostní podmínky. Nedostatečná hydratace pleti způsobuje neschopnost obnovy tkání a vznik vrásek. Pleť ztrácí na elasticitě, je napjatá, na povrchu se mohou tvořit šupinky.

Hydratační krémy by tak měly pleť hydratovat a vlhkost v pleti uzamknout. Tím ji ochrání před negativními faktory. Použití jakéhokoliv hydratačního krému však nestačí. Každá pleť má specifické požadavky a proto si dejte na výběru krému záležet. Není vždy pravidlem, že nejdražší krém je nejlepší.

Hydratace pleti ze všech stran

Pleť je odrazem našeho životního stylu, tak na to nezapomínejte! Jako jedno z nejdůležitějších pravidel je dodržování pitného režimu. Ani krémy totiž nejsou všemocné a potřebují pomoc zevnitř.

Jaký hydratační krém vybrat?

Dobrý hydratační krém není ten, který je nejhutnější a zanechává mastnou stopu. Dobře mohou posloužit i krémy s lehčí strukturou či gelkrémy.

I hydratační krémy se vyrábí pro všechny typy pleti - jak pro suchou a citlivou pleť, tak pro pleť normální až smíšenou. Stačí si jen vybrat!

Pokud budete používat krém jako podklad pod make-up, vyberte si krém s ochranou SPF, která pleť chrání před UVA i UVB zářením.

Mezi výrobce zaměřující se na hydrataci i hlubších vrstev pokožky patří například:

-          Bioderma - Hydrabio Legére

-          Vichy - Aqualia Thermal

-          Avon - Aqua youth

-          Eucerin - Aqua porin

-          Nivea - Aqua Sensation

Autor:
Publikováno: 26. 7. 2012 08:46 Nahlásit obsah