Dostihla vás kapénková infekce? Tyto babské recepty vás zbaví nepříjemného nachlazení

Dostihla vás kapénková infekce? Tyto babské recepty vás zbaví nepříjemného nachlazení Zdroj: Shutterstock.com

Ucpaný nos, bolest v krku, bolest hlavy, rýma a případně kašel. Možná, že i vy jste momentálně ve fázi, kdy víte, o čem je řeč. Nachlazení, které se šíří kapénkovou infekcí, není rozhodně život ohrožující, ale dokáže nás nepříjemně terorizovat celých sedm dnů. Jak si toto "utrpení" zkrátit, nebo aspoň zpříjemnit? Pomohou třeba tyto babské recepty!

Cibulové ponožky

Naše babičky používaly při léčbě nachlazení cibulové ponožky, ve kterých nemocný spal celou noc. Velkou cibuli nakrájejte na kolečka, které postupně naskládejte do bavlněných nebo vlněných ponožek. Až si ponožky natáhnete na nohy, kolečka cibule byste měli mít jak na šlapkách, tak na nártech. Cibulové ponožky si na sobě nechte celou noc, vysvlečte je až ráno.

Zdroj: Shutterstock.com

Medvědí mléko

Tento babský recept, o kterém se říká, že pomáhá hlavně při počátečních příznacích nachlazení, ocení zvláště páni. Ve 2 decilitrech vlažného mléka rozmíchejte 2 polévkové lžíce medu. A teď třešnička na dortu: Přidejte 1 štamprli rumu. Pijte po doušcích.

Tip: Med nikdy nepatří do horkého nápoje, přišel by totiž  o své účinné látky. Proto jej vždy přidávejte do nápojů, které mají 40 stupňů Celsia nebo méně.

Sirup z cibule v kombinaci s cukrem nebo medem

Cibuli nakrájejte na kostičky, vložte do misky a poprašte ji cukrem krystalem nebo pokapte medem. Cibule po pár hodinách pustí šťávu, kterou užívejte třikrát denně. Tento lék vám skvěle pomůže nejen při nachlazení, ale i při kašli.

Napařování pod ručníkem

Pokud chcete zmírnit průběh nachlazení, vyzkoušejte napařování a inhalaci horké páry pod ručníkem. Do hrnce nalijte 2 litry vařící vody, do které přidáte na drobno nakrájenou čerstvou cibuli. Skloňte hlavu nad hrncem a přikryjte ji ručníkem. Alespoň deset minut se pokuste horkou páru vdechovat ústy a nosem. 

Tip: Namísto pokrájené cibule přidejte do vařící vody několik kapek esenciálního oleje. A to ideálně tee trea, tymián, rozmarýn, borovici nebo eukalyptus. Také můžete zkusit starou dobrou Francovku.

Zdroj: Shutterstock.com

Křen s medem

Stejně jako o cibuli a česneku, také o křenu se říká, že je to přírodní antibiotikum. O tom, že pomáhá zmírnit i průběh nachlazení, se přesvědčíte, když budete třikrát denně jíst čerstvý strouhaný křen s medem. Tuto léčivou směs namícháte v poměru 2 polévkové lžíce strouhaného křenu a 1 polévková lžíce medu.

Autor:
Publikováno: 15. 11. 2018 14:52 Nahlásit obsah