Grep – skvělý pomocník při hubnutí

Grep – skvělý pomocník při hubnutí

Je to tak. Zařazením tohoto citrusového plodu do svého jídelničku, můžete shodit pár kilo. Nesmíte si, ale myslet, že když se dál bude cpát a nehýbat se a za den sníte jeden grapefruit, že zhubnete. Jak se píše v nadpise, je to pomocník. Pro ty, co se snaží zhubnout, buďto úpravou jídelníčku nebo se začali více hýbat, může grep pomoci s pár kily dolů.

Hořká chuť

Nahořklá chuť grepu je způsobena látkou naringin. Ten efektivně ovlivňuje látkovou výměnu v těle, trávení a čištění organismu.

Vliv

Pojídání grepu nebo pití jeho šťávy, ať už před nebo po jídle, má prokázané účinky proti ukládání tuků. Vědci sledovali skupinu lidí, kteří si po každém jídle dali kousek grepu a skupinu, kteří grep nejedli vůbec. Výsledek je, že lidé ve skupině s grepem nepřibírali. Navíc pokud zapojili i pohyb, tak poměrně rychle hubli.

Grep je bohatý na obsah vlákniny, která vás zasytí, a nepotřebujete potom tolik jídla.

 

Výhody

Grepů máme více druhů – růžový, červený, bílý a žlutý. Nejlepší pomocník při hubnutí je ten červený.  Obsahuje betakarotén a z vitamínů hlavně C, B, E.

Jak jíst grep?

Není tak snadné grep oloupat, ale najděte si na to chvíli času a připravte si jednotlivé měsíčky. Grep lze také rozpůlit na poloviny a vydlabat jej lžičkou. Pokud si chcete připravit grepovou šťávu, nemusíte jej tak pečlivě loupat. Určitě si grep neslaďte!!! Cukrem si zničíte veškerou svoji hubnoucí snahu. 

 
Autor:
Publikováno: 27. 8. 2015 14:21 Nahlásit obsah