Horko, horko a zase horko. Jak na něj vyzrát?

Horko, horko a zase horko. Jak na něj vyzrát? Zdroj: Shutterstock.com

Letošní horké léto nám opravdu ukazuje svou sílu. Před sluncem a horkým vzduchem se není kam schovat a nadprůměrně horkých dnů je stále víc a víc. Máme pro vás několik tipů, jak na horké počasí vyzrát a hlavně přežít bez úhony -protože už i pro ty, co léto milují, je to únavné.

Teplá a studená sprcha

Ráno si dopřejte teplou sprchu a následně studenou. Teplá voda vás probere, zažene únavu a studená voda vás nastartuje a ochladí, což je přesně to, co v tyto dny potřebujete.

Chladit ruce a zápěstí

Snažte si během dne co nejvíce chladit studenou vodou nejenom ruce, ale i zápěstí. Také neuškodí namáčet si ruce až po lokty.

Nepouštějte teplý vzduch do místnosti

Neotvírejte zbytečně okna, protože horký venkovní vzduch rychle pronikne k vám domů. Raději zatáhněte žaluzie, zavřete okna a vyvětrejte až večer a zase okna raději zavřete.

Pomůže vám sůl

Pocením se z těla dostává také tělu prospěšná sůl. Pijte proto hlavně minerálky, protože ty obsahují spoustu minerálů, které potřebujeme a mimo jiné i sůl.

Zdroj: Shutterstock.com

Vstávejte brzy

Snažte se chodit spát před desátou a zkuste svůj den nastartovat velmi brzy, dokud je ještě chladno a příroda se teprve probouzí. Jděte si zaběhat, procvičit, na malou procházku a teprve potom do práce. Uvidíte, jak vás to povzbudí.

Vyhněte se alkoholu

Přes den se raději alkoholu úplně vyhněte, protože ten vás odvodňuje a může se stát, že budete dehydrovaní. Raději si dopřejte alkohol až večer, pokud to musí být.

Zapomeňte na sladkosti

Sladké limonády, čokoláda, zákusky nebo koblihy mohou být příčinou celkové únavy, malátnosti a apatie. Pokud chcete sladké, dopřejte si ovoce nebo chlazený ovocný salát.

Mrazák je k nezaplacení

Pokud už nevíte, jak přežít horko, vyzkoušejte dát své oblečení na chvilku do mrazáku. Příjemně se ochladíte sice jen na krátkou dobu, ale stojí to za to. Můžete také použít nachlazovací polštářek, který zakoupíte v prodejnách se zdravou výživou nebo s čaji. Je naplněn pohankou a také bývá s třešňovými peckami. Když ho dáte do mrazáku, tak vás vydrží ochlazovat dlouhou dobu. V zimě jej můžete pro změnu dát do mikrovlnky a naopak vás bude příjemně zahřívat.

Doufáme, že naše rady využijete a horké dny už nebudou pro vás takovým strašákem, a stanou se naopak dny plnými pohody.

Autor:
Publikováno: 8. 8. 2018 13:54 Nahlásit obsah