Jak na bolest břicha při menstruaci

Jak na bolest břicha při menstruaci

Bolest je signál, za který bychom měly být vděčné. Ne hartusit, že nás už zase bolí břicho. Tělo nám totiž samo říká, že něco není v pořádku a měly bychom to opravit. Je to zařízené geniálně: vždyť co jiného nás donutí, abychom se zastavily, vyslechly samu sebe a něco pro sebe také udělaly?

Jak si tedy s bolestí poradit co nejdříve? Nebude řeč o bolesti náhlé, prudké, tedy takové, která vás ochromí tak, že můžete až omdlít. Je totiž faktem, že když už je bolest skutečně nesnesitelná, tělo se „vypne“, abyste ji necítily. Taková bolest ukazuje, že se děje něco opravdu velmi závažného. Ovšem my vám dnes povíme o menších bolestech, běžnějších, které nás občas přepadají.

Bolest břicha při menstruaci

Pokud často prožíváte bolestivou menstruaci, šetřete především svá játra a ledviny. I podle čínské medicíny s těmito orgány menstruace přímo souvisí. Před menstruací a při ní proto pijte dostatek vody, vynechejte alkohol, málo solte a nejezte jídla, ve kterých je hodně skryté soli, jako jsou třeba uzeniny a tučné potraviny. Bolestivá menstruace se vám tak obloukem vyhne. A také je vhodné vypít ráno nalačno sklenici teplé vody, která spolehlivě probudí střeva, jež jsou při menstruaci línější.

Pomůže rovněž, když polknete koření, například odvar ze lžičky mletého koriandru, který pomáhá, když je vaše bolestivá menstruace navíc také příliš silná. Na křeče a nadýmání zase vypijte čaj ze zázvoru, nejlépe čerstvě nastrouhaný, bolest břicha pak rychle zmizí. Premenstruační syndrom zmírní ginkgo biloba, tablety z něj seženete v každé lékárně.

 

Co když ale bolí břicho i bez menstruace?

To většinou spolehlivě signalizuje, že jste z něčeho nervózní, něčeho se bojíte, a proto máte doslova sevřený žaludek. Za bolestí žaludku může stát i to, že se vám třeba někam nechce nebo se vám hodně příčí něco udělat, až se vám z toho začne dělat vyloženě špatně a bolest břicha na sebe nenechá dlouho čekat.

Na tyto stavy si dejte obzvláště dobrý pozor, může to totiž být začínající žaludeční vřed, který nevzniká jinak, než ze stresu, kdy tělo produkuje více kyselých šťáv a ničí žaludeční sliznici.

Znovu vám proto poradíme vařit si čaj z čerstvého zázvoru, který dokonale a především přirozeně vyladí vaše trávení. Můžete ale použít i zázvor sušený nebo si připravit čaj z máty. Další dobrou radou proti bolesti břicha je prolévání se čistou vodou. Tento přísný pitný režim doplňte bílým jogurtem a uvidíte, že se váš žaludek brzo zbaví všech škodlivin sám. A příjemná rada závěrem: večer neuškodí ani sklenka „plzně“, která uklidní váš podrážděný žlučník.

Publikováno: 3. 6. 2013 01:13 Nahlásit obsah