Jak na krásnou pleť? Namísto odličovacích přípravků používejte kvalitní olej

Jak na krásnou pleť? Namísto odličovacích přípravků používejte kvalitní olej Zdroj: Shutterstock.com

K večernímu odličování na místo speciálních odličovacích přípravků používat kvalitní oleje? Možná, že si řeknete, že je to pěkný nesmysl. Vaše tvář - ať už máte jakýkoliv typ pleti - však díky tomuto jednoduchému úkonu neskutečně prokoukne. A my vám povíme, proč!

Odličování kvalitním olejem

Pokud se rozhodnete, že si každý večer začnete svou pleť namísto micelárních vodiček či mlék odličovat kvalitním přírodním olejem, můžete za několik týdnů čekat výraznou změnu. Pokožka vašeho obličeje bude jasnější a hladší, zbavíte se výrazné pigmentace i kruhů pod očima.

K večernímu odličování můžete použít kvalitní jojobový olej, dále kokosový olej, který dobře snáší všechny druhy pleti, pro mastnou pleť je vhodný mandlový olej a ženy se sušší pletí zase mohou používat avokádový olej. Tyto přírodní oleje byste ale měla nejdříve vyzkoušet. Až poté poznáte, který vám sedne.

Tip: Používejte pouze ty přírodní oleje, které jsou neparfemované, neobsahují syntetické látky a další potenciálně dráždivé složky.

Zdroj: Shutterstock.com

Výhody čištění

Čištění pleti přírodním olejem má řadu výhod. Tímto olejem, který v malém množství nanesete na odličovací tampon, na svém obličeji rozpustíte přebytečné oleje, odstraníte make-up i voděodolnou řasenku nebo opalovací krém. A to bez jakéhokoliv povrchově aktivního činidla nebo konzervačních látek, které bývají obsaženy ve speciálních odličovacích přípravcích. 

Váš obličej si tak díky tomuto přírodnímu odličovadlu velmi precizně vyčistíte - bez toho, aby došlo k narušení přirozeného mikrobiomu kůže. Jako mikrobiom jsou přitom označovány mikroorganismy, které přirozeně žijí na naší kůži.

Tip: Pokud večer k odlíčení své pleti použijete přírodní olej, ráno už svůj obličej opláchněte pouze vodou a olej nepoužívejte.

Zdroj: Shutterstock.com

Jak na odličování

Odličování přírodním olejem je velmi jednoduché. Na vlhký odličovací tampon neneste několik kapek oleje. Tímto tamponem si důkladně odličte celou tvář. Svou pleť si jemně čistěte do té doby, dokud nebude tampon čistý. Pak použijte tampon nový.

Svou odlíčenou tvář můžete olejem také jemně masírovat. Stačí, když si do dlaní nakapete pár kapek oleje a poté se můžete pustit do díla. Při masáži se zaměřte hlavně na T-zónu. Následně svůj obličej otřete bavlněným ručníkem namočeným v horké vodě.

Autor:
Publikováno: 18. 12. 2017 11:10 Nahlásit obsah
Loading...