Jak na povislá prsa: Zpevněte je cvičením i domácími obklady a maskami

Jak na povislá prsa: Zpevněte je cvičením i domácími obklady a maskami Zdroj: Shutterstock.com

Povislá prsa jsou strašákem snad každé ženy po třicítce. Abyste byla se svým dekoltem spokojená, nemusíte hned běžet k plastickému chirurgovi. Vyrazte proti ochablým a povislým prsům do boje. Své poprsí zpevníte cvičením, domácími maskami i změnou jídelníčku.

Povislá prsa budou minulostí: Zpevněte poprsí přirozenou cestou

Na velikost a tvar ženských prsou má vliv váha, věk, hormonální hladina i genetika. To ovšem neznamená, že nemůžete vzhled svého poprsí ovlivnit i vy sama. Pokud jste si všimla toho, že vaše prsa začínají takzvaně „viset“, své poprsí můžete zpevnit také přirozenou cestou. A to bez zbytečného pozobávání doplňků stravy nebo dokonce návštěvy plastického chirurga. Co vše byste tedy měla pro pevnější poprsí udělat?

Zdroj: Shutterstock.com

Povislých prsou vás zbaví především pravidelné cvičení

Dejte se na pravidelné cvičení, a to nejméně třikrát do týdne. Vhodné je pro vás plavání, jóga, cvičení s gymnastickou gumou i posilování s vlastní vahou nebo činkami. Při cvičení se přitom nezaměřujte pouze na prsní svaly. Kromě prsních svalů posilujte všechny svaly svého těla.

V boji proti povislým prsům jsou přitom nejosvědčenější klasické kliky, zvedání činek v poloze v leže anebo posilování s gumou. Konkrétní cviky jsme pro vás shrnuli v našich předchozích článcích.

Tip: Když se dáte na pravidelné cvičení, nejen že své tělo zpevníte, ale také zhubnete. Hlídejte si přitom své optimální BMI.  Dejte si ovšem pozor na to, abyste nehubnula příliš rychle. V opačném případě to bude mít vliv právě na vaše poprsí, které ztratí na pružnosti a bude působit povisleji.

Své poprsí si pravidelně masírujte

Alespoň každý druhý den dopřejte svým prsům také masáž, díky které svůj dekolt prokrvíte i zpevníte. Svá prsa si například střídavě sprchujte proudem teplé a studené vody. Chcete-li praktikovat klasickou ruční masáž, použijte zase extra panenský olivový olej. Pomocí tohoto rostlinného oleje, který obsahuje vitaminy A, E, D a další cenné látky, svá prsa jemně masírujte krouživými pohyby ideálně po dobu pěti minut. Váš dekolt bude navíc dokonale vyživený a hydratovaný.

Zdroj: Shutterstock.com

Vyzkoušejte domácí masky a obklady na pevnější poprsí

Svá povislá prsa můžete zpevnit také některými domácími maskami a obklady. Které z nich patří k těm nejoblíbenějším?

  • Hydratační maska z jogurtu a medu – Smíchejte 4 lžíce bílého jogurtu, 2 lžičky včelího medu a 1 lžičku čerstvé citronové šťávy. Tuto masku naneste na prsa a nechte působit 20 minut. Poté ji smyjte a své poprsí na závěr důkladně promažte olivovým olejem.
  • Obklad ze zelného listu – Přikládejte si pravidelně na svá prsa čerstvý list z hlávkového zelí. Tato technika vám pomůže nejen od bolestivosti prsou při menstruaci nebo při léčbě zánětu prsu, pokud kojíte. Jde rovněž o osvědčenou cestu k pevnějšímu dekoltu.

Vsaďte na bylinky: V hlavní roli pískavice řecké seno

V boji proti povislému poprsí se můžete obrátit i na bylinky. Pevnější a pružnější prsa vám zajistí především semeno pískavice řeckého sena, které je oblíbené zejména v jihovýchodní Asii. Abyste na sobě pozorovala účinky, konzumujte toto semínko třikrát denně na špičce čajové lžičky po dobu pěti měsíců.

Odhoďte cigaretu a zapomeňte na solárium

Pokud kouříte, přestaňte. V důsledku kouření totiž vaše kůže ztrácí elastin, v důsledku čehož přestává být pružná a pevná. S povolující pokožkou je tu už malý krůček k povislým prsům. Vašemu poprsí nesvědčí ani časté návštěvy solária či nadměrné opalování na sluníčku. I v jejich důsledku přichází kůže o elasticitu, a navíc je náchylnější k tvorbě vrásek.

Autor:
Publikováno: 11. 10. 2019 10:55 Nahlásit obsah