Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Jak poznat, že zanedbáváte své sexuální potřeby? Takto!

Jak poznat, že zanedbáváte své sexuální potřeby? Takto!

Pokud jde o sex, není nic horšího než jeho nedostatek. Jistě, existují způsoby, jak se člověk dokáže o své potřeby postarat sám, ovšem jistě nám dáte za pravdu, že to ani zdaleka není takový prožitek jako milování samotné.

Ovšem o tom následující článek dnes nebude, raději se zaměříme na negativní účinky nedobrovolného celibátu, protože ty mohou být horší, než byste si kdy mysleli.

Nedostatek sexu může opravdu postupně naše tělo „ničit“ a bohužel ženy mají tendenci duševně trpět mnohem více než muži. Zde je tedy několik příznaků, že žena již delší dobu neměla sex a také některé příčiny, proč na něj ani nemusí mít chuť.  

Snížené sebevědomí

Když už dlouho nemáte sex, vaše sebeúcta začne klesat. To platí zejména tehdy, když jste nedávno ukončila období, kdy jste se sexu oddávala pravidelně. Tento půst vás přinutí o sobě pochybovat a budete mít také pocit, že jste neatraktivní a nepřitažlivá.

Zapomínání

I na tohle má bohužel nedostatek sexu vliv. Delší doba bez intimního sblížení způsobí menší soustředěnost, což má za následek zapomínání a to i těch důležitých věcí.

Zdroj: foxnews.com

Nedostatek spánku

Studie ukázaly, že sex může ovlivnit i to, že člověk usne mnohem rychleji, a tak je logické, že bez něj se bude postupem času usínat opravdu obtížně. Je však také ironické, že nedostatek spánku ovlivňuje libido, ovšem přemýšlení o sexu způsobuje, že člověk nemůže usnout – je to takový začarovaný kruh.

Onemocnění

Může to znít bláznivě, ale je dokázané, že žádný sex ve skutečnosti zvyšuje riziko onemocnění. Souvisí to totiž s nedostatkem spánku, protože pokud nespíte dobře, vaše tělo nemá dostatek sil se proti nemoci bránit. Studie také ukázaly, že lidé, kteří se sexu oddávají pravidelně, žijí v průměru déle.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 29. 6. 2017 10:40 Nahlásit obsah