Jak rychle vyléčit dásně bez zubaře a léků? Na tuto metodu nedáte dopustit!

Jak rychle vyléčit dásně bez zubaře a léků? Na tuto metodu nedáte dopustit! Zdroj: Shutterstock.com

Zánět dásní je velmi častá infekce způsobovaná bakteriemi zubního plaku, který se během dne tvoří na zubech i dásních. Jedovatým a agresivním látkám, které tento zubní plak obsahuje, se tělo začne bránit právě zánětem, který se projeví zarudnutím, otokem a bolestí vašich dásní.

Bohužel většina bolestí zubů z jakéhokoliv důvodu, se objeví v období, kdy nemáte možnost okamžitě navštívit zubního lékaře, například o víkendu anebo během dovolené. Jak si tedy rychle a jednoduše ulevit?

Sůl

Smíchejte 1 sklenici vlažné vody s ½ lžičky soli a tímto roztokem si 2 – 3x denně proplachujte ústa. Sůl napomáhá tělu v boji proti bakteriím a navíc vyrovnává hladinu pH.

Kokosový olej

Kokosový olej, dokonce i seznamový olej, mají protizánětlivé a antibakteriální účinky. Jednoduše si do úst vložte jednu či dvě lžičky oleje a pomocí prstu s ním potřete zuby a dásně.

Jedlá soda

Jedlá soda je takový malý kuchyňský zázrak, který nesmí chybět v žádné domácnosti. I v tomto případě smíchejte 1 – 2 lžičky jedlé sody s 1 sklenicí vlažné vody. Opět si touto směsí vyplachujte ústa 2 – 3x za den.

Zdroj: Shutterstock.com

Hřebíček

Hřebíček byl již v dávných dobách hojně využíván v léčitelství právě díky svých antibakteriální, analgetickým, antiseptickým a dokonce i díky svým anestetickým účinkům. Jednoduše si tedy udělejte čaj z hřebíčku, kterým si budete opakovaně během dne vyplachovat ústa.

Šalvěj a máta peprná

Obě dvě tyto bylinky mají velké antibakteriální i protizánětlivé účinky, které se zánětem dásní dokážou téměř zázraky. Vezměte tedy jednu polévkovou lžičky šalvěje či máty a vyvařte ji v jedné sklenici vody. Nechte pár minut louhovat a poté bylinky sceďte a i v tomto případě tímto zázračným lékem svá ústa vyplachujte.

Autor:
Publikováno: 25. 10. 2017 09:00 Nahlásit obsah