Jak se efektivně zbavit škrábání po štípnutí od komára? Těchto 8 triků funguje perfektně!

Jak se efektivně zbavit škrábání po štípnutí od komára? Těchto 8 triků funguje perfektně! Zdroj: Shutterstock.com

S nástupem teplého počasí se musíme opět potýkat s nejrůznějším hmyzem, který nás při spaní i při večerním posezení venku otravuje. Ovšem co je ještě otravnější, jsou štípance od komárů, které opravdu nepříjemně svědí. My pro vás však máme 5 triků, díky kterým se tohoto svědění rychle a jednoduše zbavíte.

Jablečný ocet

O tomto zázraku toho již bylo napsáno mnoho, proto je čas si sklenici jablečného octu do domácnosti pořídit, protože existuje obrovská škála jeho využití. Vezměte si tedy vatový tampónek, na který nanesete jeho menší množství a jemně naneste na postižené místo.

Zdroj: Shutterstock.com

Aloe vera

Aloe vera je dokonalým přípravkem na zklidnění podrážděné pokožky. Natřete si gelem z aloe vera poštípaná místa a ihned se vám uleví. Navíc tento gel můžete nanést i na spálenou pokožku od sluníčka, což se bude hodit v parních letních měsících.

Cibule nebo brambora

Kde bychom byli bez našich babiček a jejich nikdy nekončících rad a receptů! Pokud nemáte nic jiného po ruce než cibuli či bramboru, vezměte si plátek a přiložte jej na poštípanou pokožku a nechte působit několik minut. Poté si toto místo umyjte mýdlem a jemně osušte.

Med

Pokud se vám ani jedna z přechozích variant nelíbí či například nesnášíte zápach cibule, můžete si na toto místo nanést i tenkou vrstvu medu. Následně počkejte, dokud med na pokožce neuschne a poté jej opláchněte teplou vodou.

Citrón

Tento trik raději neaplikujte na své děti, protože to může štípat. Ale co se týče dospělých, vymačkejte si na vatový tampónek pár kapek citrónu a naneste na štípanec.

Máte i vy nějaký osvědčený trik jak se svědění zbavit? Podělte se s námi o něj v komentářích níže!

Autor:
Publikováno: 1. 6. 2017 10:52 Nahlásit obsah