Jak se starat o pleť v chladných měsících?

Jak se starat o pleť v chladných měsících?

Tak už je to tu! Zima se nám rychle blíží a milovníci zimních radovánek budou moci opět vyrazit na lyže, na snowboard, nebo jen na zahradu stavět sněhuláka. Ale zatímco my si budeme takhle užívat, naše pleť může velice trpět. A tak bychom jí v chladnějších měsících měly věnovat dostatečnou péči. Neustálým přecházením z teplot pod nulou do přetopených místností se pleť dehydratuje a ztrácí svou pružnost. Jak se o ni tedy starat aby trpěla co nejméně?

Základ péče o pleť? Správné čištění!

Neměly bychom zapomínat, že základem péče o pleť je správné čištění. I když si koupíte krém za 1000 Kč, bude vám vlastně k ničemu když ho nanesete na pleť nevyčištěnou. Pleť by se měla čistit ráno i večer. Pokud možno, používejte přípravky bez alkoholu – ten totiž naopak přispívá k vysušení pokožky. Pokud používáte peeling, stačí jednou až dvakrát týdně. Zkuste například peeling s AHA kyselinami – ty totiž podporují tvorbu kolagenu, zabraňují vysoušení pleti a hlavně odstraní odumřelé kožní buňky bez nějakého úporného drhnutí.

(De)Hydratace

Ty z nás, které mají pleť sušší, jsou asi zvyklé hydratovat ji pomocí krémů. Ale starat by se měly i ty dámy, které mají pleť mastnou. Mastnota totiž neznamená hydrataci! Takže i když se vám obličej stále mastí, ať už více či méně, neznamená to, že nemůže být dehydrovaný. Je vhodné používat výrobky s výtažky z mořských řas, aloe vera, nebo také s kyselinou hyaluronovou. Hydratovat pleť nemusíte jen zvenku ale i zevnitř, a to tím nejjednodušším způsobem: pitím čisté vody. A jak říká Pamela z Účastníků zájezdu: „Pocit žízně není vůbec rozhodující!“

 

Výživa

Důležité je pokožku nejen hydratovat, ale i vyživovat. Používat byste měla krémy na bázi oleje, ty totiž lépe chrání pleť před ztrátou vlhkosti. Ideální jsou krémy s obsahem vitaminů A, E a C, které působí jako antioxydanty, takže pokožku čistí. Rozhodně bychom neměly zapomínat na UV filtr! Věděly jste, že písek odráží 17 % UV záření, ale sníh celých 80 %? Naštěstí je na trhu několik krémů, které všechny tyto potřebné vlastnosti kombinují. Opravdovou bombou pro vaši pleť jsou krémy s bambuckým máslem, sezamovým olejem, nebo výtažky z hroznů. O výběru toho správného krému pro vaši pleť byste se měla poradit se svou kosmetičkou, nebo aspoň v lékárně. Rozhodně se zde dočkáte kvalitnějších služeb a výrobků, než v drogeriích.

Nezapomínejte na ruce a rty!

Nejsnazším způsobem, jak chránit ruce před mrazem, je vzít si rukavice. Může se to zdát jako rada primitivní, ale ono to opravdu funguje. Udržíte tak ruce v teple a suchu. Ruce také často mažte, hlavně předtím, než vyrazíte ven! Citlivé na chlad jsou ale i vaše rty. Proto mějte vždy v kabelce nějaký balzám. Pokud vám v zimě rty popraskají, naneste si na ně vrstvu medu a rty se krásně zregenerují. Musíte se ale udržet, abyste med hned neslízala!

Autor:
Publikováno: 5. 11. 2012 16:04 Nahlásit obsah