Jak se zbavit silné bolesti v krku během pouhých 4 hodin? Poradíme vám!

Jak se zbavit silné bolesti v krku během pouhých 4 hodin? Poradíme vám! Zdroj: Shutterstock.com

Příchod podzimu, kdy se střídá ještě teplé počasí s chladným a deštivým, s sebou přináší typická onemocnění, jako je chřipka a angína. Dlouhé vysedávání v čekárně plné dalších nemocných a následně v lékárně, kde si předražené léky vyzvedáváme, nám také na zdraví moc nepřidá.

Máme pro vás tedy účinné řešení, v podobě starého tradičního receptu, který si můžete připravit v pohodlí domova, a který vám navíc uleví od bolesti v krku už do čtyř hodin.

FOTO: Shutterstock.com

Na přípravu budete potřebovat:

  • 80g kmínu
  • Vodu
  • Jakýkoliv alkohol nad 40 % (vodka, absinth, slivovice a jiné)

Postup přípravy:

Do kastrůlku si dáte 80g kmínu, zalijete jej 200ml vody a přivedete k varu. Necháte 15 minut vařit a poté plotýnku vypnete. Měla by vám vzniknout hustá směs, podobná kávové sedlině. Vezmete si cedník a tuto vzniklou směs přes něj scedíte a dolijete do ní ještě 50ml vody. Opět začnete vařit, a jakmile dojde do bodu varu, vypnete ji. Kastrůlek se směsí necháte vychladnout a poté přidáte jednu polévkovou lžíci alkoholu dle vašeho výběru. A máte hotovo!

FOTO: Shutterstock.com

Dávkování:

Tento lék konzumujte v podobě 1 polévkové lžíce každou půl hodinu. Už po dvou hodinách byste měli cítit první výsledky. Po čtyřech hodinách úplně odezní bolesti v krku. Pokud vás trápí opravdu silná chřipka nebo angína a ani po čtyřech hodinách užívání vám není lépe, pokračujte v užívání, dokud se vám neuleví.

Tím, že je v tomto léku obsažen alkohol, neměli byste během ani bezprostředně poté řídit automobil, nebo vykonávat jakoukoliv jinou činnost, kde by vás mohly účinky alkoholu negativně ovlivnit.

Autor:
Publikováno: 30. 9. 2016 17:45 Nahlásit obsah