Jak si škodíme v péči o vlasy?

Jak si škodíme v péči o vlasy? Zdroj: shutterstock.com

Mytí vlasů je zdánlivě jednoduchý proces, který vykonáváme téměř denně. Proto je dobré dát si pozor na určité věci, které bychom měly, nebo naopak neměly dělat.

Práce s vlasy je pro většinu lidí denní záležitostí, je tedy poměrně podstatné investovaný čas využít tak, aby byly vlasy v té nejlepší formě, když už si s tím člověk dá práci.

Pojďme se společně podívat na následujících 7 chyb v péči o vaše vlasy, kterým byste se měla rozhodně vyhnout.

Vybíráte nesprávné produkty pro péči o vaše vlasy

Vybírejte šampon podle typu pokožky, typu vlasů a struktury vlasů. Pokud máte například mastnou pokožku hlavy, nekupujte šampony, které obsahují agresivní syntetické substance. Ty totiž pokožku dále vysušují a zvyšují tak tvorbu kožního mazu.

Dávate masku nebo balzám na příliš mokré vlasy

Před aplikováním masky nebo balzámu odstraňte z vlasů přebytečnou vlhkost. Voda totiž působí jako jakási bariéra, která zabraňuje vstřebávání živin z masky. Vlasy vysušte zlehka, zabalte do ručníku a vyčkejte pár minut. Teprve poté naneste masku nebo balzám.

Zdroj: shutterstock.com

Od šamponů očekáváte příliš

Hlavním údělem šamponu je vlasy dobře umýt. Nikoliv zvlhčovat, vyživovat nebo pomáhat růstu, ale zbavovat nečistot. Výjimkou jsou šampony předepsané lékařem na určitý problém. Ty pak ale nejsou vhodné k dlouhodobějšímu používání.

Nepoužíváte ochranu před slunečním zářením

Naše vlasy, stejně jako naše kůže, potřebují přes léto UV ochranu. UV záření způsobuje přesušení a křehnutí vlasů a také znemožňuje jejich přirozenou regeneraci. Používejte spreje a masky s SPF faktorem a v létě obzvlášť.

Spoléháte se, že dobrá maska spasí vaše vlasy

Dobrá maska poskytuje zlepšení vizuálního efektu, ale na všechno prostě nestačí. Roztřepené konečky nebo jinak poškozené vlasy nespraví žádný produkt. Takové škody vyřeší pouze ostříhání.

Zdroj: shutterstock.com

Obáváte se silikonů

Silikony nejsou tak strašlivé, jak se povídá. Jsou užitečné hlavně pro lidi s kudrnatými nebo lehce poškoditelnými vlasy. Usnadňují česání, chrání před poškozením a zabraňují přesoušení vlasů.

Nepoužíváte tepelnou ochranu

Pokud používáte fén nebo žehličku na vlasy, nezapomeňte také na tepelnou ochranu. Dobrý přípravek ochrání  vaše vlasy a usnadní práci při stylingu. Využívejte zejména krémy, spreje se hodí spíše proti vysoušení vlasů.

Víte o dalších chybách, které škodí vlasům? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 12. 7. 2018 14:23 Nahlásit obsah