Jak vám mohou pomoci přírodní antibiotika?

Jak vám mohou pomoci přírodní antibiotika? Zdroj: http://www.shutterstock.com

Antibiotika jsou bezpochyby zázrakem moderní medicíny a jejich užívání mělo zásadní vliv na kvalitu lidského života. Přesto však antibiotické účinky nenajdeme jen v pilulkách z lékárny, ale i v mnoha potravinách, které se zcela běžně nacházejí v naší domácnosti.

Antibiotika každý den zachraňují lidské životy. Přesto i ony mají svou stinnou stránku. Tou je to, že dokáží velmi nepříjemně ovlivnit naší střevní mikroflóru. Krom „zlých“ bakterií odstraní i ty „hodné“, které najdeme především v trávicím traktu. Ve chvíli, kdy je antibiotika naruší nebo zničí, zhorší se naše imunita a my už zanedlouho spěcháme s další nemocí k lékaři, který nám opět předepíše - hádejte co? Správně, další antibiotika. Ocitáme se tak v bludném kruhu nemocí, ze kterého se jen těžko dostáváme ven.

Možným řešením je, u mírnějších nemocí jako jsou podzimní rýmičky, využít přírodní antibiotika, které jsou k našemu tělu šetrnější. Výběr máte opravdu široký:

Kajenský pepř

Kajenský pepř používali jako lék už před tisíci lety. Jedna ze studií prokázala, že dokáže bránit rozvoji mykotických infekcí. Mimo jiné ho oceníte při nachlazení, kdy pomůže rozpustit hlen v krku, zmírnit kašel, bolesti žaludku i krku.

FOTO: shutterstock.com

Zázvor

Zázvor patří mezi jedny z nejsilnějších přírodních antibiotik. Má antivirové a protiplísňové účinky, dokáže bojovat proti kvasinkám, bakteriím a parazitům. Dokáže také zvyšovat tvorbu žaludečních kyselin a tím zmírnit žaludeční obtíže. Abyste nejlépe využili jeho pozitivní vlastnosti, užívejte ho buď syrový, nebo nakládaný.

Česnek

Během první světové války byl česnek nepostradatelným léčebným prostředkem pro léčbu zanícených ran i například úplavice. Působí proti plísním, kvasinkám i virům. Na rozdíl od klasických antibiotik podporuje růst střevní mikroflóry a dodává tělu spoustu vitamínů a minerálů.

Pokud chcete česnek využít jako antibiotikum, doporučuje se sníst celou palici česneku za den. Při použití na kůži použijte nadrcený stroužek česneku, který smíchejte se lžicí olivového oleje.

FOTO: shutterstock.com

Oregánový olej

Oregánový olej je velmi účinným bojovníkem proti plísním a infekcím. Můžete si ho koupit v obchodě, nebo i jednoduše vyrobit doma. Omyté a osušené oregano stačí dát do lahve a zalít ho panenským slunečnicovým olejem a nechat dva dny odstát. Poté láhev uzavřete, dejte na tmavé místo a asi za čtrnáct dnů oregano vyndejte.

Použít ho můžete například na plíseň nehtů či prstů. Stačí přidat pár kapek do škopíku s vlažnou vodou a v této lázni si umýt nohy. Případně můžete kapku tohoto oleje přidat do lžičky olivového oleje a ten si aplikovat přímo na nehty či kůži.

Uložit

Autor:
Publikováno: 24. 8. 2016 21:03 Nahlásit obsah